Rezultate te kerkimit per termin: +Kulls

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Durrs, Pango pezullon Drejtorin e Monumenteve

Ministri i Turizmit, Kulturs, Rinis dhe Sporteve, Ylli Pango, ka pezulluar nga puna Drejtorin e Drejtoris Rajonale t Monumenteve t Durresit, Oltion Deliallisi. Pezullimi i tij shtprmes nj deklarate ku bhet me dije se zoti Deliallisi ka shkelur ligjin pr trashgimin kulturore duke lejuar ndrtimin e nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.349Z

Kulla e Sahatit do të tregojë orën e saktë

Pas shum vitesh, ora e Kulls s Sahatit n qendr t kryeqytetit t vendit do t tregoj orn e sakt, ndrsa kambana e saj do t bjer sipas programit q ka pasur. Nj fakt t till kryebashkiaku Edi Rama e ka theksuar gjat ceremonis pr prezantimin e restaurimit t ktij monumenti n qendr t Tirans, i cili shtn bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.265Z

Olldashi mbi Kullën e Trafikut Ajror

Inspektimi Pas nj sr problemesh me zhvillimin e tenderit dhe lidhjes s kontrats me firmn ndrtuese, m n fund Agjencia e Trafikut Ajror ka nisur punimet pr ngritjen e kulls s re vrojtuese. Duke marr shkas nga rritja e numrit t pasagjerve dhe shtimit t flukseve t avionve, ANTA e pa t arsyeshme t ndrto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.271Z

Rinas, nis ndërtimi i godinës së Agjencisë Nacionale të Trafikut Ajror

Nj investim prej 12 milion eurosh do t bj t mundur ndrtimin e godins Agjencis Nacionale t Trafikut Ajror dhe t kulls s kontrollit. Dje nisn punimet pr ndrtimin e saj dhe vet ministri i Punve Publike dhe Transportit, Sokol Olldashi, inspektoi punimet. Dyfishimi i numrit t pasagje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.255Z

Fillojnë punimet për ndërtimin e godinës së re të ANTËS

Nis puna pr ndrtimin e godins s re t Agjencis Kombtare t Trafikut Ajror dhe kulls s kontrollit. Pr ndrtimin e ktyre objekteve do t investohen rreth 12 milion euro. Ministri i Transportve Sokol Olldashi inspektoi sot punimet, i shoqeruar edhe nga drejtori i Agjencis, Petrit Sulaj. Ai u shpreh se inve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.512Z

Porto shtanget ne transferte ne barazim me Moreirense

brbrPorto shtanget ne transferte ne barazim me Moreirensebrbr brbrFitorja ne supersfiden me Benfiken javen e kaluar duket se nuk i ka bere mire skuadres se Portos Dragonjte bene nje hap te gabuar ne transferten e javes se 6 te kampionatit portugez duke barazuar 2 me 2 me Moreirensen Ne takimin e tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.156Z

100 vjet për të kuptuar Tiranën!

Kshilli Kombtar i Arkeologjis, i mbledhur dje n Ministrin e Kulturs, ka zbardhur dosjen e projekteve restauruese pr 2010. Pr her t par, nj analiz shkencore se far ka ndodhur me zonn e shpallur historike t Tirans, t trashguar, por e mbuluar nga asfalti, dheu dhe ndrhyrjet me beton si gjat kohs s di

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama