Rezultate te kerkimit per termin: +Kulla

Meta: total 1000 / total_found 4086 / time 0.002 / keyword[0] kulla / docs[0] 4086 / hits[0] 6400 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Një fshat indian do të vetëquhet tashmë Trump!

Ekziston kulla Trump në mes të Nju Jorkut apo hotelet Trump, plot luks, nëpër qytetet e botës, tani do të ketë edhe fshati Trump, një fshat i humbur në Indi që ka vendosur të ndërrojë emrin. Marora, një komunë e varfër dhe rurale e shtetit të Hariana (veri) pranë Nju Delhit, ndrysh

Rrezik nga zjarret, evakuohen 800 banesa në Londër
  • 2017-06-24

Rrezik nga zjarret, evakuohen 800 banesa në Londër

Pesë kulla gjigande me banorë janë evakuuar në mënyrë të menjëhershme në lagjen Camden në veri të Londrës, për shkak se rrezikoheshin nga ndonjë zjarr i mundshëm. Banesa në fjalë janë rreth 800. Vendimi është marrë pas testimeve të veshjes së ndërtesave nga jashtë, të cilat

Shteti Islamik shkatërron xhaminë ikonë të Mosulit të ndërtuar në 1172
  • 2017-06-22

Shteti Islamik shkatërron xhaminë ikonë të Mosulit të ndërtuar në 1172

Ministria e Mbrojtjes e Irakut tha se militantët e Shtetit Islamik kanë hedhur në erë xhaminë Grand Al-Nuri në Mosul dhe minaren e saj të veçantë. Xhamia është ndërtuar në vitin 1172. Minarja e saj është njohur si Al-Hadba, ose gungë , pasi ka anuar kah njëra ana, si Kulla e Pizës

Basha të pavendosurve në Korçë: Votoni ekonominë
  • 2017-06-22

Basha të pavendosurve në Korçë: Votoni ekonominë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi pasditen e sotme mitingun përmbyllës në Korçë. Mes entuziazmit të mbështetësve të PD, Basha kërkoi votën e demokratëve dhe socialistëve, duke theksuar se vetëm ai ka një plan të detajuar ekonomik që mund ta nxjerrë vendin nga kriza

Zjarri në Londër, May: Materiale të djegshme edhe në kulla të tjera
  • 2017-06-22

Zjarri në Londër, May: Materiale të djegshme edhe në kulla të tjera

Testet e kryera në panelet e përdorura për veshjen e kullave të ngjashme si Grenfell Tower të Londrës, kanë zbuluar një nivel të lartë të materialeve që marrin flakë menjëherë. Kështu është shprehur kryeministrja Theresa May, duke folur Dhomën e Senatit mbi zjarrin e fuqishëm që

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Nëse Rama merr timonin edhe 4 vite të tjera do të jetë më skëterrë

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Privatizimi i OSHE sështë tabu. Rama nuk ka plan

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Pjese nga intervista Hila: Çfarë do të bëni me kompanitë publike? Damian Gjiknuri ka thënë se do të privatizojmë OSHE-në dhe kompanitë e prodhimit të energjisë. Basha: Str