Rezultate te kerkimit per termin: +Kulli

Meta: total 187 / total_found 187 / time 0.000 / keyword[0] kulli / docs[0] 187 / hits[0] 270 /
No Pic available
  • 2017-09-27

Doktor Shkencash në Estoni, por i riu nga Tirana refuzon ofertat jashtë

Kjo është historia e një tjetër shqiptari të susksesshëm në botë. Klodian Vasil Dhoska nga Tirana, ka  përfunduar studimet shkencore me Medalje Ari DOKTOR i Shkencave në Inxhinieri Mekanike tek Universiteti Teknologjik i Talinit në Estoni. Klodiani ka refuzuar oferta pune në v

No Pic available
  • 2017-05-23

Përkujtohet Ipeshkvi i Sapës

Një vit më parë mbylli sytë pas një sëmundje të rëndë, Ipeshkvi i Sapës, monsinjor Luçjan Avgustini. Dioqeza, ku ai shërbeu prej 10 vitesh, e përkujtoi në këtë përvjetor përmes një ceremonie solemne. Dom Simon Kulli: Është angazhuar që ta shuajë këtë uri me fjalën e Zo

No Pic available
  • 2017-04-02

Identifikohet shqiptari i vrarë në Greqi

  Identifikohet 35-vjeçari shqiptar, i cili u vra në Athinë. Ai është Ilia Qerim Kulli, nga qyteti i Vlorës. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Menidhi të Athinës, ku shqiptari është goditur me dy plumba në koke dhe në kraharor. Sipas dëshmitareve okulare ai ndodhej në makinen e tij

No Pic available
  • 2016-10-14

Dhurata më e bukur e lules sime më të dashur

Nga Raimonda Moisiu Dielli e mimozat kurrë nuk kishin ndriçuar më bukur se atë ditë (Meditim -Esse) Sa i kam dashur mimozat! Tërë jetën time i kam dashur marrëzisht këto lule që i quajnë budallaqe. Budallaqe, sic është dashuria budallaqe. Dashuria ngjan shumë shumë me mimozat. Mi

Skandalet e prijësave si dhunë pushteti
  • 2016-05-30

Skandalet e prijësave si dhunë pushteti

FRANO KULLI Nëse do të kishte një "zë" të besueshëm në statistikat e shtetit për skandalet, besoj se denduria e skandaleve të pushtetit vetëm në dy javët e fundit ka qenë më e larta e shumë viteve. Skandalet kanë qenë jo vetëm të shumtë në numër, duke mos lënë thuajse asnj

Paç dritë, Imzot Luçjani!
  • 2016-05-25

Paç dritë, Imzot Luçjani!

FRANO KULLI Një libër të vogël me tit ullin "Dioçezi i Sapës, (1291-1941)", që për autor ka njërin prej prelatëve të Kishës, të dioçezës së Sapës dom Gasper Gurakuqin, unë e kam të dhuruar prej dorës së tij, Imzot Luçjanit, pak më shumë se 3 muaj më parë. Pata shkuar në

No Pic available
  • 2016-05-25

Produktet tregtohen në rrugë, AKU asnjë masë, rrezikohen konsumatorët

Tregjet vijojnë të jenë në kushtet skandaloze, ndërsa kontrollet e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit mungojnë pavarësisht denoncimeve të konsumatorëve dhe vëzhgimet e bëra nga Ora News. Edhe pamjet e rradhës në tregjet e disa qyteteve tregojnë se peshku, produktet me origjinë shtazor