Rezultate te kerkimit per termin: +Kullimit

Meta: total 1000 / total_found 1427 / time 0.000 / keyword[0] kullimit / docs[0] 1427 / hits[0] 2236 /
Bode anëtar në BSH? Braçe: Vlerësimin e bën Komisioni
  • 2018-11-26

Bode anëtar në BSH? Braçe: Vlerësimin e bën Komisioni

Banka e Shqipërisë është futur në një ngërç vendimmarrjeje, për shkak se 6 prej 9 anëtarëve të Këshillit Mbikqyrës i ka mbaruar mandati. Zyrtarisht, Banka e Shqipërisë ka njoftuar se tre anëtarët me mandat, njëri prej të cilëve është guvernatori, po zhvillojnë takime inform

Unaza e Re, ARRSH:  7.02 km rrugë kanë kosto totale 8.3 milion euro
  • 2018-11-23

Unaza e Re, ARRSH:  7.02 km rrugë kanë kosto totale 8.3 milion euro

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë publike tabelën zyrtare me të gjithë zërat e kostos së projektit Mbikalimi Shqiponja-Pallati me Shigjeta në kuadër të Unazës së Madhe të Tiranës. Pretendimi se vepra ka vetëm 2.3 kilometra rrugë është e pavërtetë pasi projekti përfshin: 2.3 kil

ARRSH sqaron koston e projektin të Unazës së Re
  • 2018-11-22

ARRSH sqaron koston e projektin të Unazës së Re

Nëpërmjet një njoftimi zyrtar, ARRSH ka sqaruar në lidhje me koston e projektit të Unazës së Re. Autoriteti Rrugor jep me detaje të dhëna në lidhje me ndërhyrjet që do të bëhen. Autoriteti Rrugor Shqiptar sqaron: I gjithë dokumentacioni në funksion të projektit është bërë publi

Rama: Pastrimi i kanalit Urë-Vilu në Shkodër mundëson ujitjen për 15 mijë ha tokë (Video)
  • 2018-11-15

Rama: Pastrimi i kanalit Urë-Vilu në Shkodër mundëson ujitjen për 15 mijë ha tokë (Video)

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama bën me dije se rreth 8.1 km kanal kullues Urë-Vilu është pastruar e sistemuar plotësisht nga mjetet e Bordit të Kullimit Lezhë, duke përmirësuar kullimin për 15000 ha tokë bujqësore në zonën e Shkodrës. Ai publikon pamje ng

Hapet aksi që lidh zonën e veriut me Doganën e Tiranës dhe Portin
  • 2018-09-10

Hapet aksi që lidh zonën e veriut me Doganën e Tiranës dhe Portin

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro inspektoi gjatë ditës së sotme përfundimin e punimeve për rehabilitimin e segmentit rrugor që lidh Vorën me ish-fabrikën e tullave dhe doganën e Tiranës. Rruga me gjatësi 1.2 kilometra konsiderohej një ndër më problematiket për shk

Rama ua premtoi kanalin vaditës, por qeveria nuk financon projektin
  • 2018-03-23

Rama ua premtoi kanalin vaditës, por qeveria nuk financon projektin

Në nëntor të vitit 2017, kryeministri Rama premtoi se do të bënte të mundur ndërtimin e kanalit vaditës në Valikardhë të Bulqizës. Në shtëpinë e Shaqir Toskës, një fermeri të zonës, kryeministri i vendit, pasi shijoi produktet e fshatit premtoi si burrat se kanali vaditës do të

Shkodra sërish nën ujë, në Obot kalohet vetëm me varka
  • 2018-03-15

Shkodra sërish nën ujë, në Obot kalohet vetëm me varka

Mëngjesi i sotëm ka gjetur shumë sipërfaqe tokë nën ujë ne Shkodër. Ministria e Mbrojtjes bën me dije se sipërfaqja totale e tokës së përmbytur ka arritur rreth 2620 ha. Bashkia Vau-Dejës. Njësia Administrative Bushat: Ka pasur 370 ha tokë të përmbytur. Bashkia Shkodër. Njësia Ad