Rezultate te kerkimit per termin: +Kulmi

Meta: total 1000 / total_found 2528 / time 0.001 / keyword[0] kulmi / docs[0] 2528 / hits[0] 2689 /
Mbyti gruan me jastëk, pendohet 32-vjeçari: E doja, por e vrava nga xhelozia
  • 2019-03-24

Mbyti gruan me jastëk, pendohet 32-vjeçari: E doja, por e vrava nga xhelozia

Një krim makabër në familje tronditi dje Gramshin, pasi në fshatin Grekan, 32-vjeçari Alket Hysa mbyti me jastëk bashkëshorten e tij. Gurije Hysa, nënë e tre fëmijëve gjeti menjëherë vdekjen në banesën ku familja jetonte në kushte skandaloze, mes mjerimit dhe varfërisë së madhe. P

Top Story/ Si shkelet ligji për varrezat, ndërtohen ngjitur me banesat
  • 2019-03-06

Top Story/ Si shkelet ligji për varrezat, ndërtohen ngjitur me banesat

Ligji Shqiptar ka standarde të përgjithshme edhe për varrezat si territor. Neni 4, pika 1 e ligjit për shërbimin funeral thotë që varrezat duhet te jene te izoluara nga zonat e banimit nëpërmjet zonës se rezervuar. Pika 2 e këtij neni, vijon me distancat. Kur komuniteti ka mbi 10 mijë ba

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI
  • 2019-02-28

NË ORIGJINË TË KONFLIKTIT ËSHTË PUSHTETI

Nga: Bajram PEÇI Je i shtrënguar të rrëmosh, ndryshe, në një analizë të konflikteve që nuk na ndahen, nuk ka gjasa ti japësh gjegje pyetjes, pse? Në pamje të parë duken sikur janë zhvillime korente, por ngatërrohesh me këmbët e tua. Konfliktet shtyhen në thellësi vitesh. Mënyra m

Ramës i tërheqin veshin në Pukë: Sduhej ta shkarkoje Ditmir Bushatin!
  • 2019-02-19

Ramës i tërheqin veshin në Pukë: Sduhej ta shkarkoje Ditmir Bushatin!

Shkarkimi i tij nga posti i Ministrit të Jashtëm ishte një nga vendimet më të diskutuara të Kryeministrit Edi Rama. Në media u përfol gjatë për një krisje në raportin miqësor që ata kishin me njëri-tjetrin dhe Ditmir Bushati nuk e fshehu hatërmbetjen për largimin e papritur nga dety

Rezultatet për kanabisin, Lleshaj: 2018, kulmi historik i suksesit
  • 2019-02-13

Rezultatet për kanabisin, Lleshaj: 2018, kulmi historik i suksesit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, e ka cilësuar vitin 2018, kulmin e suksesit në luftën kundër kultivimit dhe trafikimit të kanabisit. Gjatë aktivitetit, ku u publikuan rezultatet e luftës kundër kanabisit, LLeshaj tha me krenari se bëhet fjalë për një arritje historike. Funksionimi

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video
  • 2019-01-29

Akt terrorist mbi studentët, Rama po përdor ./Video

Ish- kryeministri Sali Berisha shprehet se pas përplasjes fizike të ndodhur sot mes grupeve të ngujuar tek Juridiku, fshihet dora e Edi Ramës. Sipas tij Rama po përdor të rinjtë e FRESH  si mish për top, për të mbyllur protestën e studentëve dhe bojkotin e tyre që vazhdon prej disa jav

NJË LIGJ I POSHTËR!
  • 2019-01-29

NJË LIGJ I POSHTËR!

Nga Ylli MANJANI Ligji më i ri që ka përgatitur qeveria, për krijimin e një kompanie shteterore për të menaxhuar pronat publike, është mjaft i disktutueshëm. Ideja e krijimit të kompanive shtetërore nuk është detyrimisht e gabuar, por propozimi i qeverisë ngre pyetje dhe dyshime seri