Rezultate te kerkimit per termin: +Kulturs +Franeskane +Shkodr

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] kulturs / docs[0] 486 / hits[0] 948 / keyword[1] franeskane / docs[1] 3 / hits[1] 4 / keyword[2] shkodr / docs[2] 25729 / hits[2] 48770 /
No Pic available
  • 2010-07-10

Biblioteka Kombëtare, kur lexonin bujarët shqiptarë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, e themeluar në korrikun e 1920-s, si institucion i parë shtetëror, publik e laik Kur dija pr shqiptart ka qen zotruese dhe pasioni pr librat sht par si shtje trashgimie!? Nse i referohemi zyrtarisht shtetit shqiptar, institucionet bibl