Rezultate te kerkimit per termin: +Kulturs +Franeskane

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] kulturs / docs[0] 486 / hits[0] 948 / keyword[1] franeskane / docs[1] 3 / hits[1] 4 /
No Pic available
  • 2010-07-10

Biblioteka Kombëtare, kur lexonin bujarët shqiptarë

Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, e themeluar në korrikun e 1920-s, si institucion i parë shtetëror, publik e laik Kur dija pr shqiptart ka qen zotruese dhe pasioni pr librat sht par si shtje trashgimie!? Nse i referohemi zyrtarisht shtetit shqiptar, institucionet bibl

No Pic available
  • 2010-05-06

Votër kulture!

Lëvizja kulturore/ Hylli i Dritës, revista atdhetare, politike e kulturore, është revista e parë e botuar brenda territorit të Shqipërisë Hylli i Drits” - fazat e veprimtaris “Hylli i Drits”, revista atdhetare, politike e kulturore, sht revista e par e b