Rezultate te kerkimit per termin: +Kulturs +Mirela +Kumbaro

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] kulturs / docs[0] 486 / hits[0] 948 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, Expo Milano flet shqip
  • 2015-10-20

Në Ditën Kombëtare të Shqipërisë, Expo Milano flet shqip

TIRANE, 20 Tetor/ATSH/-Shqipëria ka organizuar Ditën Kombëtare në Expo Milano. Dita Kombëtare është eventi kryesor që shtetet organizojnë në Expo, ku e gjithë vëmendja përqendrohet tek promovimi i vendit në aspekte të ndryshme që përfshijne kulturën, historinë, traditën, muzikën

No Pic available
  • 2010-02-02

Blushi romancier i 2009, nderohet me çmimin Petro Marko

Jo vetm nj ndr romanet m t shitur t 2009-s, por “Otello, Arapi i Vlors” i ka dhuruar bashkudhtarit t tij, shkrimtarit Ben Blushi mimin kombtar t letrsis pr prozn e gjat m t mir t vitit, q mban emrin e romancierit “Petro Marko”. “Petro Marko” ishte nj nder 10 mime

mimet Kombtare t Letrsis, janarin e 2010-s
  • 2009-12-11

mimet Kombtare t Letrsis, janarin e 2010-s

Kan psuar zhvendosje mimet Kombtare t Letrsis pr vitin 2009. Konkursi i prvitshm q organizon Ministria e Turizmit, Kulturs, Rinis dhe Sporteve do t mbahet javn fundit t janarit 2010 me qllim q t mos mbeten jasht gjykimit t juris edhe ato vepra q botohen deri n fund t vitit q po kalon. Juria ka nj n