Rezultate te kerkimit per termin: +Kultur

Total: 9421
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.376Z

Shpend, a ka Prishtina kulturë?!

Krejt mundi kulturor i Komunës së Prishtinës për nëntë muaj u derdh në koncerte e festa. Drejtoresha në detyrë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Blerta Zeqiri, ka kohë që ka lajmëruar dorëheqjen, por kuletën do t’ia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.390Z

Hapet ekspozita arkeologjike "Një Komb, një kulturë"

PRISHTINË- Në Muzeun e Kosovës, në Prishtinë, për më shumë së tre muaj do të jetë e hapur ekspozita arkeologjike "Një Komb, Një Kulturë", e përgatitur nga Instituti i Monumenteve të Shqipërisë, në bashk&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.737Z

"Thesare të Kulturës Shqiptare"

Objekte të rralla, me vlerë unike për Shqipërinë do të ekspozohen nesër në Prishtinë. Këto objekte do të bëhen pjesë e ekspozitës së quajtur "Thesare të Kulturës Shqiptare", aktivitet që do t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.114Z

Ministria e Kulturësshpall 68 projekte fituese

TIRANE- Procesi përfundimtar i vlerësimit të projekt-propozimeve të paraqitura në Ministrinë e Kulturës nga 15 Janari deri më 14 shkurt mbyllet me 68 projektet fituese. Ministria e Kulturës ka deklaruar dje listën e fituesve dhe buxhetin që ka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.863Z

MKRS diskuton rreth hartimit të strategjisë për kulturë

Nën organizimin e Ministrisësë Kulturës, Rinisë dhe Sportit, me përfaqësues të drejtorive të Kulturës, Rinisë dhe Sportit të komunave të Kosovës, filluan punimet e diskutimet rreth Hartimit të Strategjisë për Kultur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.840Z

Benitez, Mourinhos: Je trajner i pa kulturë

Rafael Benitez i është përgjigjur Jose Mourinhos i cili tha se nuk dëshiron që të krahasohet me trajnerin spanjoll. Benitez e quajti Mourinhon si një trajner të pakulturë. "Nuk më intereson se çfarë punë bën Mourinho. Mua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.078Z

Mungesë e vullnetit politik për kulturën, si prioritet

 Pavarësisht se buxheti për Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka shënuar rritje mbi 80 për qind në 4 vjetët e fundit, prej rreth 11 milionë eurosh në rreth 20 milionë euro, megjithatë nevojat për investime në fus

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama