Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures +Mirela +Kumbaro

Meta: total 186 / total_found 186 / time 0.000 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 / keyword[1] mirela / docs[1] 3084 / hits[1] 4315 / keyword[2] kumbaro / docs[2] 2984 / hits[2] 7171 /
No Pic available
  • 2018-11-21

Hapet në Përmet inkubatori i parë i produkteve tipike shqiptare

Në Përmet është hapur inkubatori i parë i produkteve tipike shqiptare, që do të jetë një hapësirë e përbashkët për fermerët e zonës së Përmetit për të prodhuar produktet tipike me metoda tradicionale dhe certifikuar ato me kërkesat e tregut dhe sigurisë ushqimore duke i garantu

Kumbaro: Boom vizitorësh në monumentet e kulturës
  • 2018-03-21

Kumbaro: Boom vizitorësh në monumentet e kulturës

Një fillim të mbarë dhe premtues për një numër të lartë turistësh e ka cilësuar ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro fillimin e 2018-ës. Kumbaro, e cila ka publikuar në Facebook-un e saj këtë video, shkruan: Dita e mbarë duket që në mëngjes. Shumë premtues 2018 për turizmin kult

Fotot pikante nga mbledhja e parë e grupit të PS
  • 2017-09-09

Fotot pikante nga mbledhja e parë e grupit të PS

Partia Socialiste mblodhi deputetët për përgatitjet për fillimin e sesionit të ri parlamentar. Disa nga fotot pikante të deputetëve socialistë nga mbledhja e grupit./DITA Kryeministri, Edi Rama, duke dale nga nje mbledhje e grupit parlamentar socialist Ministrja e Kultures, Mirela Ku

No Pic available
  • 2017-04-25

Zoja e Shkodrës, restaurohet portreti i Shën Mërisë me Jezusin fëmijë

Restaurohet në Shkodër ikona e Zojës së Këshillit të Mirë, ndër portretet më të vjetra të Shën Mërisë me Jezusin fëmijë. Në ceremoninë e prezantimit i dërguari i atit të shenjtë kardinali Franc Rode e cilësoi popullin shqiptar ndër më të vjetërit në botë dhe shembull për

No Pic available
  • 2017-03-02

Shoqëria civile, Kumbaros: Distancohuni nga vrasësi i arkeologjisë!

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, është përlasur me shoqërinë civile gjatë një takimi për projektin Veliera në Durrës.  Takimi mes shoqërisë civile dhe Ministres është kthyer ne debat me tone të larta. Aulon Kalaja, një prej përfaqësuesve të shoqërisë civile i ka kërk

Sqarohet projekti veliera ne Durres
  • 2017-02-13

Sqarohet projekti veliera ne Durres

p styletext-align justifyMinistrja e kultures Mirela Kumbari dhe kryebashkiaku i Durresit Vangjush Dako sqaruan ne Komisionin e Medias projektin Veliera Ata mohuan akuzat e bera nga pjesetare te shoqerise civile qe pretendojne se punimet ne sheshin para portit kane demtuar vlera te arkeologjise Mini

No Pic available
  • 2017-01-05

Agim Hushi sulmon ashpër ministren e Kumbaro: Tenderët e saj qindra milionëshe

Tenori i njohur shqiptar, Agim Hushi thotë se është në prag të dy vendimeve për të qëndruar në Shqipëri apo për tu larguar sërish jashtë saj. Hushi, në një shkrim të gjatë të publikuar në Facebook, thotë se në vend të mirënjohjes ka marrë në vendin e tij harresën dhe thotë