Rezultate te kerkimit per termin: +Kultures

Meta: total 1000 / total_found 5153 / time 0.002 / keyword[0] kultures / docs[0] 5153 / hits[0] 8236 /
No Pic available
  • 2018-11-21

Hapet në Përmet inkubatori i parë i produkteve tipike shqiptare

Në Përmet është hapur inkubatori i parë i produkteve tipike shqiptare, që do të jetë një hapësirë e përbashkët për fermerët e zonës së Përmetit për të prodhuar produktet tipike me metoda tradicionale dhe certifikuar ato me kërkesat e tregut dhe sigurisë ushqimore duke i garantu

Nata e dytë e e aktivitetit Netët e Letërsisë Austriake
  • 2018-05-25

Nata e dytë e e aktivitetit Netët e Letërsisë Austriake

Nën “magjinë” e librit, në sallën e teatrit të mbushur plot me të rinj u përmbyll edhe nata e dytë e aktivitetit “Netët e Letërsisë Austriake”, me kujdesin e IDMC-së , Institutit për Demokraci Media dhe Kulturë dhe Ambasadës Austriake. Autorja austriake Andrea

Kumbaro: Boom vizitorësh në monumentet e kulturës
  • 2018-03-21

Kumbaro: Boom vizitorësh në monumentet e kulturës

Një fillim të mbarë dhe premtues për një numër të lartë turistësh e ka cilësuar ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro fillimin e 2018-ës. Kumbaro, e cila ka publikuar në Facebook-un e saj këtë video, shkruan: Dita e mbarë duket që në mëngjes. Shumë premtues 2018 për turizmin kult

Rama mbledh sot qeverinë në Lezhë
  • 2018-01-12

Rama mbledh sot qeverinë në Lezhë

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur Lezhën për të mbajtur mbledhjen e parë të qeverisë për vitin 2018. Mbledhja do të nisë ditën e sotme, për të vijuar edhe me takime ditën e shtunë. Aktivitetet përfundojnë në 17:30 minuta të datës 13 janar 2018. Gjatë këtij takimi, katër janë t

Lista e plotë/ Rama prezanton 33 zv.ministrat e Qeverisë, kush mbetet dhe prurjet e reja
  • 2017-10-07

Lista e plotë/ Rama prezanton 33 zv.ministrat e Qeverisë, kush mbetet dhe prurjet e reja

Në Asamblenë e Partisë Socialiste kryeministri Edi Rama prezantoi emrat e zv/Ministrave të rinj të qeverisë Rama 2. Në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë do të kemi 4 zëvendësministra: Erjon Luçi Albana Shkurta Dajna Sorensen Elton Haxhi Në Ministrinë e Energjetikes dhe Infrastrukt

Emrat/ Kush janë 5 zv/ministrat që Rama u beson edhe 4 vjet të tjera
  • 2017-10-07

Emrat/ Kush janë 5 zv/ministrat që Rama u beson edhe 4 vjet të tjera

Gjatë mbledhje së Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama, ka prezantuar 33 emrat e zëvendësministrave. Por, ajo që bie në sy në listën e emrave të prezantuar, ka nga ata që janë rikonfirmuar si zëvendësministra. Nga këtë 33 emra 5 janë rikonfirmuar në

Kush janë 3 zv/ministrat nga Kosova në qeverinë Rama II
  • 2017-10-07

Kush janë 3 zv/ministrat nga Kosova në qeverinë Rama II

Risia në kabinetin qeveritar Rama II ishte edhe zgjedhja e 3 zv/ministrave nga Kosova, nga 33 në total. Besa Shahini, Valbona Shujaku dhe Hajrulla Çeku janë tre zv/ministrat që do jenë pjesë e qeverisë së kryeministrit Rama. Përkatësisht Besa Shahini do të jetë zv/ministre e Arsimit. Va