Rezultate te kerkimit per termin: +Kumanov

Meta: total 1000 / total_found 2154 / time 0.001 / keyword[0] kumanov / docs[0] 2154 / hits[0] 4507 /
U nis me lule për në BE, si u zbuluan 350 kg hashash në kamionin shqiptar? (FOTO)
  • 2019-03-31

U nis me lule për në BE, si u zbuluan 350 kg hashash në kamionin shqiptar? (FOTO)

Dy ditë më parë, më 29 mars, në pikën e kalimit kufitar në Tubanoc të Maqedonisë së Veriut, u bllokua një sasi e madhe kanabisi. Droga ishte fshehur në një kamion që drejtohej nga një 62-vjeçar shqiptar dhe pas peshimit rezulton të jetë 350 kg drogë që e ka burimin në vendin ton

No Pic available
  • 2017-12-12

Zaev në Prishtinë: Kumanova nuk duhet të mbetet pengesë mes Kosovës e Maqedonisë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka deklarua se rasti i grupit Kumanova është çështje e ndjeshme dhe se është në interes të Kosovës e Maqedonisë që të mësohen përgjigjet e vërteta. Zaev tha që kjo çështje nuk mund të ngelet pengesë për bashkëpunimin në mes të të dyja

No Pic available
  • 2017-11-22

Meta: Jo pasaporta për kosovarët, ndërkombëtarët të përfshihen te Kumanova

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dhënë një intervistë gjatë vizitës në Maqedoni për Radion Evropa e Lirë, ku ka folur për rolin e Shqipërisë në rajon dhe për mbrojtjen e interesave të shqiptarëve. Meta tha se Shqipëria ka qenë e përkushtuar dhe e angazhuar për të inkurajuar

Meta në Maqedoni: Hetim transparent për rastin Kumanova
  • 2017-11-20

Meta në Maqedoni: Hetim transparent për rastin Kumanova

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta gjatë vizitës së tij në Maqedoni kërkoi që maturitetet vendase të kryejnë një hetim dhe proces gjyqësor transparent për rastin e Kumanovës. Këtë deklaratë ai e bërë gjatë konferencës së përbashkët me homologun e tij Ivanov, ku theksoi se heti

Artistët i bëjnë peticion kryeministrit, kërkojnë rritjen e buxhetit për kulturën
  • 2017-11-20

Artistët i bëjnë peticion kryeministrit, kërkojnë rritjen e buxhetit për kulturën

Një grup artistësh i janë drejtuar me anë të një peticioni kryeministrit Edi Rama ku shprehin shqetësimin për buxhetin mbi kulturën. Ne artistët dhe punonjësit e sektorit të arteve dhe kulturës në Shqipëri, jemi thellësisht të shqetësuar për gjendjen e infrastrukturës, financave

Berisha: Rama-Vuçiç, qëndrime albanofobe ndaj shqiptarëve në Preshevë
  • 2017-11-09

Berisha: Rama-Vuçiç, qëndrime albanofobe ndaj shqiptarëve në Preshevë

Ish- kryeministri Sali Berisha deklaroi sot se Serbia po shpopullon Luginën e Preshevës nga shqiptarët dhe synon të ripopullojë atë me refugjatë nga territore të tjera, jo vetëm të Ballkanit. Për këtë qëllim, në dhunim të ligjeve, kushtetutës dhe të gjitha konventave kombëtare, re

No Pic available
  • 2017-11-05

Në Shkup sot protesta kundër vendimit për Lagjen e Trimave

Në Shkup do të mbahet sot protestë kundër vendimit gjyqësor për “Lagjen e Trimave” Protesta organizohet nga disa organizata joqeveritare të cilët apelojnë që të zbulohen porositësit e vërtetë të ngjarjes së Kumanovës dhe kërkojnë hetim ndërkombëtarë, shkruan Alsat.m