Rezultate te kerkimit per termin: +Kumbari

Total: 383
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.250Z

Kumbari, kryefilmi i historisë

“Kumbari” kryeson listën e 500 filmave më të mirë të krijuar gjatë historisë së kinematografisë. Është rezultati i një sondazhi, drejtuar njerëzve të kinemasë dhe publikut nga revista “Empire”. “Kumbari” (“Godfather”) është një pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.498Z

Paloka: Rama, kumbari i ndërmarrjes së përbashkët qeveritaro-mafioze

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka përmes një komenti në rrjetin social Facebook e konsideron sit ë sajuar udhëtimin e Kryeministrit Edi Rama në Itali, me qëllimin e vetëm për të shmangur debatin parlamentar. Kryeministri Edvin sajoi një udhëtim turistik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.377Z

Të gjithë kundër "Kumbari"

Nga të gjitha mitet, anekdotat dhe tregimet e ndryshme që kujtojnë realizimin e filmit "Kumbari", diçka mbetet absolutisht e vërtetë: ishte një film që askush nuk donte ta realizonte, duke filluar nga vetë Fransis Ford Kopola, producentët e shtëpisë kinematografike "Paramount", madje edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.203Z

Bono i U2, kumbari i binjakëve Pitt-Jolie

Los Angeles-Kumbari i dy binjakëve të çiftit të artë të Hollywoodit do të jetë Bono lideri i grupit të njohur U2. Lajmin e ka dhënë sot tabloidi 'Daily Mirror', sipas të cilit dy yjet e kinemasë e kanë vendosur tashmë zgjedhjen e tyre për dy binjakët, Knox Leon e Vivienne Ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.451Z

Kauboji dhe Kumbari, cila qe porosia që mori Ndocaj nga Ruçi?

Deputeti i Partisë Socialiste Eduart Ndocaj, është parë sot teksa merrte një kafe në praninë e Sekretarit të Përgjithshëm (të konfirmuar) të Partisë Socialiste Gramoz Ruçi. Vetëm pak metra pas krahëve të "kaubojit" qëndrojnë Edi Rama me Taulant Ballën. Në një moment kur mendim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.664Z

Arrestohet Kumbari i barit tetë vite në arrati

John Robert Boone, një prej kriminelëve më të kërkuar në SHBA është arrestuar pas 8 vitesh arrati. Ai njihej si kapoja i mafias Cornbread një bandë kriminale e organizuar që vepronte në Kentucky në fund të viteteve 1980 Ai njihet për kultivimin e mariuanës që shkonte deri në 182 to

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.068Z

Regjisori i filmit “Kumbari” në Shqipëri

SHKRUAN: Aida Tuci 04-08-2011 17:40Regjisori i njohur Hollivudian, Francis Ford Coppola, ai që ka firmën në filmat më të njohur, si “The Godfather”, (Kumbari), “Dracula” (Drakula)...etj do të vijë në Shqipëri. Coppola, i cili që prej 2007-ës, ka një rikthim si regjisor, së par

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama