Rezultate te kerkimit per termin: +Kumbaro

Meta: total 1000 / total_found 2784 / time 0.001 / keyword[0] kumbaro / docs[0] 2784 / hits[0] 6738 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Këta janë emrat e 73 deputetëve të rinjve nga radhët e PS-së

Tashmë kur kanë mbaruar së numëruari pjesa më e madhe e kutive të votimit, nuk pritet të ketë ndryshime në rezultatin përfundimtar për sa i përket numrit të mandateve. Kandidatët në radhët e socialistëve janë ata që kanë fituar më së shumti. Lista më poshtë është ajo e depu

Zonjat janë të lutura të heqin kapellat
  • 2017-06-20

Zonjat janë të lutura të heqin kapellat

Teatri Andon Zako Cajupi në qytetin e Korçës tashmë ka hapur dyert nën një rikonstruksion të ri. Dy ditë më parë në një ceremoni ku ishte I pranishëm dhe kryeministri Edi Rama, teatrit iu rikthye shkëlqimi i munguar. Ka patur gjithmonë në Korçë një lloj rivaliteti mes teatrit dhe

No Pic available
  • 2017-06-08

EMRAT: Kush janë 65 deputetët e sigurtë të PS-së, rrezikon Ruçi

Sondazhet e publikuara deri më tani, tregojnë se Partia Socialiste është më mirë se në zgjedhjet e 2013-s. Pra, ajo pritet të marrë më shumë se 65 deputetë, aq sa mori në zgjedhjet e 2013-s. Shqiptarja.com ka bërë një analizë të votave të marra në vitin 2013, mandateve dhe numrit

Tritan Shehu, diplomatëve të BE: Mos u bëni pjesë e fushatës së PS
  • 2017-06-08

Tritan Shehu, diplomatëve të BE: Mos u bëni pjesë e fushatës së PS

Tritan Shehu, ish- drejtuesi i PD-së, sot kryesuesi i listës së Partisë Demokratike në qarkun e Gjirokastrës, i bën thirrje ambasadorëve të akredituar në Tiranë që të mos bëhen pjesë e fushatës elektorale të Partisë Socialiste. Ai shkruan se ministria po bën një lojë të pistë

Tritan Shehu, akuza Kumbaros: Kush i financon aktivitetet në Gjirokastër?
  • 2017-06-06

Tritan Shehu, akuza Kumbaros: Kush i financon aktivitetet në Gjirokastër?

Kandidati i PD-së në këto zgjedhje, Tritan Shehu ka hedhur akuzua ndaj ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro, njëherësh kandidate e PS, që sipas tij, po shfrytëzon postin për fushatën e saj. Në një psotim në Facebook, kandidati i PD-së në Gjirokastër, Tritan Shehu poston një ftesë,

No Pic available
  • 2017-06-03

Rama: Gratë të votojnë PS, se PD nuk ka gra në lista

Gratë duhet të votojnë vetëm për Partinë Socialiste le të jenë të majta apo të djathta, sepse PD nuk ka vënë asnjë grua në listë për ti përfaqësuar ato. Kështu tha Kryeministri teksa ishte në takimin elektoralë me banorët e Labovës në Gjirokastër, ku ndër të tjera vizitoi

No Pic available
  • 2017-06-02

Abilekaj: Vangjel Tavo dominant absolut në Gjirokastër

Gazetari Enton Abilekaj i ftuar në Arena nga Dritan Hila në Ora News, duke folur për betejën zgjedhore në jug të Shqipërisë, thotë se Vangjel Tavo është një fitues dominant në qarkun e Gjirokastrës. Sipas Abilekajt kandidatët  Blendi Çuci dhe Mirela Kumbaro do ta kenë shumë t