Rezultate te kerkimit per termin: +Kumbaros

Meta: total 748 / total_found 748 / time 0.000 / keyword[0] kumbaros / docs[0] 748 / hits[0] 1687 /
No Pic available
  • 2017-06-10

Zgjidhja akuza Kumbaros për manastirin e Shën Thanasit

Partia Zgjidhja thotë se rrënimi dramatik i Manastirit të Shën Thanasit në fshatin Leshnicë të Sarandës, është shumë trishtues dhe dëshmi e papërgjegjshmërisë së autoriteteve shtetërore. Është e vërtetë se monumenti kulturor 400-vjeçar është dëmtuar nga tërmeti i pesë muaj

Tritan Shehu, akuza Kumbaros: Kush i financon aktivitetet në Gjirokastër?
  • 2017-06-06

Tritan Shehu, akuza Kumbaros: Kush i financon aktivitetet në Gjirokastër?

Kandidati i PD-së në këto zgjedhje, Tritan Shehu ka hedhur akuzua ndaj ministren e Kulturës, Mirela Kumbaro, njëherësh kandidate e PS, që sipas tij, po shfrytëzon postin për fushatën e saj. Në një psotim në Facebook, kandidati i PD-së në Gjirokastër, Tritan Shehu poston një ftesë,

Aleksandër Lalo, Kumbaros: Harxhoni paratë me mbledhje kot
  • 2017-04-27

Aleksandër Lalo, Kumbaros: Harxhoni paratë me mbledhje kot

Kompozitori Aleksandër Lalo, I njohur për vështrimin e tij kritik ndaj situatës së kulturës në vend, ka reaguar ashpër në një takim mbi të Drejtat e Autorit dhe Pronësisë, ku të pranishëm ishin dhe Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro dhe ajo e Ekonomisë Milva Ikonomi. Lalo e ka nisu

No Pic available
  • 2017-04-23

Basha ftesë për dialog e thirrje për tiu bashkuar protestës së nesërme

Opozita do të bllokojë të hënën për një orë trafikun në mbarë vendin, nga ora 11-12 të mesditës. Një ditë para protestës, kreu i PD-së, Lulzim Basha, teksa bëri thirrje për pjesmarrje, siguroi se protesta do të jetë paqësore. Basha: Shqiptarët janë të bashkuar dhe të vendosu

No Pic available
  • 2017-03-02

Shoqëria civile, Kumbaros: Distancohuni nga vrasësi i arkeologjisë!

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, është përlasur me shoqërinë civile gjatë një takimi për projektin Veliera në Durrës.  Takimi mes shoqërisë civile dhe Ministres është kthyer ne debat me tone të larta. Aulon Kalaja, një prej përfaqësuesve të shoqërisë civile i ka kërk

No Pic available
  • 2017-02-24

Kumbaro i favorizon me projekte, ja lista e gazetarëve

Mirela Kumbaro u shpërndan projekte gazetarëve të kulturës dhe pronarëve por njëkohësisht nuk lë pa favorizuar edhe zyrtarë të institucioneve evropiane. Carlo Bollino, Ben Andoni, Beti Njuma,  Alda Bardhyli, Kozeta Kurti, Jonila Godoles, Bujar Kapexhiu etj janë në listën e fituesve

No Pic available
  • 2017-02-07

Akuzoi Kumbaron, shkarkohet drejtori i Muzeut Kombëtar

Ky vendim duket si një tregim vendi nga ana e ministres ndaj një të pabinduri Në fund të mandatit të saj si ministre e Kulturës, Mirela Kumbaro ka shkarkuar nga detyra e Drejtorit të Muzeut Historik Kombëtar, Melsi Labin vetëm disa ditë pas akuzave publike që ai bëri në media ndaj mun