Rezultate te kerkimit per termin: +Kumbaros

Total: 764
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.565Z

Rikërkohet ekstradimi i Ilir Kumbaros

Ilir Kumbaro Prokuroria e Përgjithshme përsërit kërkesën për ekstradimin në Tiranë të ish-agjentit të SHIK-ut, Ilir Kumbaro, i akuzuar për zhdukjen e biznesmenit shqiptaro-maqedonas Remzi Hoxha, në vitin 1995. Pak ditë pas vendimit të Kolegjeve të Bashkuara të Gjykatës së Lartë, t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.527Z

Britani, vendoset ekstradimi i Kumbaros

Gjykata e Londres vendosi ekstradimin e ish-oficerit te SHIK-ut, Ilir Kumbaro. Gjykatesit kane patur prova te mjaftueshme, ku vertetohet se i pandehuri eshte Ilir Kumbaro dhe jo shtetasi me identitet Shaqa Shatri. Gjykata ka vendosur lejimin e ekstradimit te Kumbaros, duke i dhene fund keshtu proce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.624Z

Gjykata nuk pranon avokatin e Kumbaros

Gjykata e Larte ka refuzuar dje te shqyrtoje kerkesen e familjareve te Ilir Kumbaros, qe kerkojne lirimin e ish-shik-sit, i arrestuar ne Londer per llogari te drejtesise shqiptare, e cila e akuzon per rrembimin dhe zhdukjen e Remzi Hoxhes. Kolegji Penal i Gjykates Supreme nuk e ka njohur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.173Z

Ne kerkim te Ilir Kumbaros

Edhe drejtesia shqiptare perfshihet ne procesin e hapur per verifikimin e identitetit te Shaqa Shatrit, i dyshuar si Ilir Kumbaro, nje nga zyrtaret e larte te SHIK-ut, i akuzuar per rrembimin e  trefishte me pasoje zhdukjen e Remzi Hoxhes. Ne nje kohe kur gjykata londineze do te shq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.289Z

Shtyhet apelimi per ekstradimin e Ilir Kumbaros

Shtyhet procesi i apelimit te ekstradimit te Ilir Kumbaros, nje nga 4 te pandehurit e procesit gjyqesor per zhdukjen e biznesmenit shqiptaro-maqedonas Remzi Hoxha. Sipas burimeve te TCH, ne seancen e djeshme gjyqesore ne Londer te Britanise se Madhe, avokatet e Kumbaros i kane kerkuar gjykates me sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.743Z

Dështon ekstradimi i Kumbaros, refuzojnë anglezët

Gjykata Mbretërore në Londër refuzoi ekstradimin e ish- oficerit të SHIK-ut, i akuzuar për rrëmbimin e Remzi Hoxhës Ish- funksionari i shërbimit sekret mund të akuzohet nga policia londineze për falsifikim të dokumenteve të tij për leje qëndrim në Angli TIRANË- Gjykata e Apelit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.726Z

“Hoxha” Rrëzohet kërkesa e avokatëve të Kumbaros

Kërkesa e avokatëve të Ilir Kumbaros për dorëheqjen e prokurorit të cështjes Remzi Hoxha është rrëzuar sot nga trupi gjykues i cili hodhi poshtë edhe kërkesën për shuarjen e masës së sigurisë ndaj ish kreut të SHIK. TIRANE- Gjykata e Krimeve të Rënda ka hedhur poshtë kërk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama