Rezultate te kerkimit per termin: +Kume +Ilia

Meta: total 215 / total_found 215 / time 0.000 / keyword[0] kume / docs[0] 1046 / hits[0] 2213 / keyword[1] ilia / docs[1] 2695 / hits[1] 5531 /
Nga Ilia Kareli te Alket Rizai, histori vrasjesh e arratisjesh në burgjet greke
  • 2019-01-27

Nga Ilia Kareli te Alket Rizai, histori vrasjesh e arratisjesh në burgjet greke

Shqiptarë të vrarë në burgje, të dhunuar, të poshtëruar, të arratisur, janë një histori e zakonshme tashmë në sistemin penitenciar të Greqisë. Ky i sotmi, me vdekjen e 33-vjeçarit në Koridhalos në rrethana të dyshimta, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, është rasti i tret

Shqiptari vdes në burg, shoku: E vranë grekët, i injektuan gjilpëra dhe (EMRI)
  • 2018-12-28

Shqiptari vdes në burg, shoku: E vranë grekët, i injektuan gjilpëra dhe (EMRI)

Gëzim Shekaj Burgjet greke janë kthyer në një tmerr të vërtetë për shqiptarët, pasi një tjetër jetë e humbur bashkëkombësi është shënuar këtë javë në këto institucione të vuajtjes së dënimit. Mësohet se 33-vjeçari nga Vlora, Gëzim Shekaj ka ndërruar jetë në qeli, teksa

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut
  • 2017-03-31

EMRAT/ Publikohen listat e kandidatëve për komisionet e Vetting-ut

Avokati i Popullit ka publikuar emrat e juristëve që do të garojnë për institucionet e Vettingut. Institucioni i Avokatit sqaron se listat përmbajnë emrat e kandidatëve që plotësojnë kriteret formale dhe të kandidateve që nuk plotësojnë kriteret formale për institucionet e vlerësimi

No Pic available
  • 2017-02-11

Emrat e 191 kandidatëve për organet e Vetting-ut

Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar sot listën me kandidatët që kanë shprehur interesin për të qenë pjesë e organeve të Vettingut. Përmes një njoftimi për shtyp, AP bën të ditur se publikimi i listës vjen pas një konsultimi me ONM-në do të hartojë një listë të mi

Kush do bëjë Vettingun? Mes pretendentëve Ina Rama, Albana Shtylla, Krenar Ahmetaj.
  • 2017-02-11

Kush do bëjë Vettingun? Mes pretendentëve Ina Rama, Albana Shtylla, Krenar Ahmetaj.

Një grup i vogël prej 4 ekspertësh tek Avokati i Popullit kanë marrë në dorë 190 aplikimet e kandidatëve për organet e reja të Vettingut. Ata janë trajnuar për të verifikuar përmbushjen e kritereve ligjore nga aplikantët për insitucionet e reja të kontrollit të figurës së pro

No Pic available
  • 2017-02-10

Publikohet lista e kanidatëve për organet e Vettingut. Ja emrat

Në faqen zyrtare të Avokatit të Popullit janë bërë publik emrat e të gjithë personave të cilët kanë shprehur interesin për të aplikuar për organet e Vettingut. Janë plot 191 emra të cilët kanë aplikuar në zyrat e Avokatit të Populli. Këtyre emrave do ti shtohen edhe personat që

EMRAT: Ja 191 kandidatët për organet e Vettingut
  • 2017-02-10

EMRAT: Ja 191 kandidatët për organet e Vettingut

Zyra e Avokatit të Popullit njofton se thirrjes për pjesëmarrjen e sa më shumë qytetarëve në procesin e Vettingut, i janë përgjigjur 191 persona. Më poshtë po publikojmë listen me 191 emrave  të  kandidatëve. Atyre do ti shtohen edhe  personat që kanë shprehur interesin përme