Rezultate te kerkimit per termin: +Kumtesa

Meta: total 773 / total_found 773 / time 0.000 / keyword[0] kumtesa / docs[0] 773 / hits[0] 854 /
No Pic available
  • 2017-05-12

Mblidhen arkivistët e trevave: Të shkruajmë drejt historinë

Arkivistët e trevave shqipfolëse, Kosovë, Shqipëri e Maqedoni u mblodhën në konferencës ndërkombëtare të arkivistikës me qëllim forcimin e bashkëpunimit për të shkruar drejt historinë shqiptare për të ardhmen. Roli i arkivës, evidentimi i dokumenteve dhe shfrytëzimi i tyre në t

No Pic available
  • 2017-03-09

Qeveria e Kosovës: Themelimi i Ushtrisë smund të mbetet peng i Serbisë

“Themelimi i Ushtrisë së Kosovës nuk mund të mbetet peng i Serbisë, përkatësisht Beogradit” thuhet në një njoftim të qeverisë së Kosovës të shpërndarë për mediat paraditen e sotme. Kryeministri Isa Mustafa nënvizon se avancimi i rolit të FSK-së në Ushtri është në

Dorian Koçi, drejtori i ri i Muzeut Historik Kombëtar
  • 2017-02-13

Dorian Koçi, drejtori i ri i Muzeut Historik Kombëtar

Dorian Koçi do të jetë drejtori i ri i Muzeut Historik Kombëtar. Ai vjen në këtë detyrë pas shkarkimit të Melsi Labit një javë më parë. Koci ka mbajtur detyrën e nëndrejtorit të Muzeut. Ai është i njohur si studiues dhe njohës i mirë i historisë, kontribues në media me një së

No Pic available
  • 2017-01-19

Tensioni Kosovë-Serbi, Thaçi telefonon Biden: Jemi për pajtim

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë telefonike me zëvendëspresidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në rajon, njofton kumtesa, transmeton Zeri.info. Presidenti Thaçi ka falënderuar

10 gafat më të mëdha të PD gjatë vitit 2016
  • 2016-12-31

10 gafat më të mëdha të PD gjatë vitit 2016

Viti 2016 ka qenë një vit i mbushur me ngjarje të rëndësishme politike, por edhe me gafa nga të dyja palët. Këto janë dhjetë thëniet, ngatërresat apo qëndrimet më kontradiktorë të Partisë Demokratike gjatë vitit që po lëmë pas. Parku i Liqenit në OKB Presidenti Bujar Nishan

Besnik Mustafaj kritikon studiuesin e Kadaresë
  • 2016-12-22

Besnik Mustafaj kritikon studiuesin e Kadaresë

Shkrimtari dhe ish diplomati Besnik Mustafaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka kritikuar kumtesën e mbajtur nga studiuesi I veprave të shkrimtarit Ismail Kadare, Bashkim Kuçuku gjatë seminarit kushtuar veprave të shkrimtarit, I cili mblodhi në Tiranë emra të njohur të letr

No Pic available
  • 2016-12-03

Dalin dokumentet tepër sekret nga Vatikani për Shqipërinë: A është gjallë ipeshkvi?

25 vite pas rivendosjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Vatikanit (ku ende nuk kemi një ambasador), është vënë theksi te harmonia fetare, kontributi i kishës në Shqipëri si edhe janë publikuar dokumente deri tani të panjohura. DESHIFRIM. Tepër sekret. Të rikthehet në organin e