Rezultate te kerkimit per termin: +Kungull

Meta: total 135 / total_found 135 / time 0.000 / keyword[0] kungull / docs[0] 135 / hits[0] 169 /
MIRËSEVINI NË QYTETIN TIM TIRANË!
  • 2019-01-27

MIRËSEVINI NË QYTETIN TIM TIRANË!

Nga Elizabeth GOWING Elizabeth Gowing ka më shumë se pesë vite që jeton në kryeqytetin Tiranë. Ajo erdhi këtu për shkak të punës së burrit të saj, e tashmë drejton një qendër mjedisore dhe mbështet vullnetarët në programet e leximit për komunitetin rom. Pasi mësoi gjuhën, Elizab

Përfitimet e çmuara nga konsumimi i mollëve
  • 2018-11-09

Përfitimet e çmuara nga konsumimi i mollëve

Të gjithë e njohim shprehjen e famshme Një mollë mban mjekun larg. Kjo thënie ende vazhdon që të ketë fuqi sepse molla është një frut me veti të shumëfishta. Frut i çmuar Molla është një grumbulluese e substancave me fuqi të padiskutueshme shëruese, një aleat i mirëqenies së sh

Makaronat, këshilla si ti konsumoni pa shtuar në peshë
  • 2018-11-06

Makaronat, këshilla si ti konsumoni pa shtuar në peshë

Karbohidratet nuk duhet të eliminohen krejtësisht nga dieta, por ka rregulla për ti shijuar ato pa shtuar peshë Kur vendosim të mbajmë dietë, veçanërisht nëse vendosim ta mbajmë vetëm, pa ndihmën e mjekut, gjëja e parë që heqim dorë janë makaronat. Jo vetëm që është e gabuar, p

Kungulli, ja përfitimet e tij përveç Halloween-it
  • 2018-10-29

Kungulli, ja përfitimet e tij përveç Halloween-it

Kungulli është perime shumë e mirë e vjeshtës, por në periudhën e Hallouinit shndërrohet në një ‘super star’ të vërtetë. Nëse kemi rënë pre’ e insistimeve të fëmijëve, apo kuriozitetit nëse ia dalim të gërryejmë një kungull për ta bërë abazhur të friksh

Ushqimet kancerogjene dhe anti-kancer, ja çduhet të konsumojmë
  • 2018-10-18

Ushqimet kancerogjene dhe anti-kancer, ja çduhet të konsumojmë

Nuk ka më asnjë dyshim: të paktën 3 nga 10 raste të kancerit janë për shkak të asaj që hamë. Është po aq e sigurt se dieta mesdhetare luan një rol mbrojtës: shumë studime tregojnë se një regjim i lartë në kalori, i pasur me yndyrna shtazore, mish të kuq, salsiçe dhe me fibra të

Shpikje në burg, si futen në qeli gjërat e palejuara
  • 2018-06-30

Shpikje në burg, si futen në qeli gjërat e palejuara

Çdo ditë në burgjet shqiptare hyjnë 600 persona, të cilët takojnë të afërmit e tyre, qofshin ata të dënuar apo të paraburgosur. Në këto takime ata sjellin veshje ose ushqime, por ka nga ata që tentojnë të fusin sende të ndaluara dhe më të preferuarat janë aparatet telefonike dh

No Pic available
  • 2017-11-03

Ngatërron kungullin me bombë, gjermani ngre në këmbë policinë

Një i moshuar gjerman është alarmuar teksa në kopshtin e tij ka identifikuar një kungull në përmasa gjigande. Frika se kungulli mund të ishte bombë e pashpërthyer e Luftës së Dytë Botërore ka bërë që ai menjëherë të lajmërojë policinë. Kungulli me peshë 5 kg ndoshta ishte hed