Rezultate te kerkimit per termin: Kuota +Fituesi

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] kuota / docs[0] 3970 / hits[0] 8336 / keyword[1] fituesi / docs[1] 6738 / hits[1] 8022 /
No Pic available
  • 2016-11-16

Përse Shtetet e Bashkuara nuk zgjodhën një presidente?

Duke analizuar zgjedhjet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nga perspektiva e shkaqeve që çuan në dështimin e Hillary Clinton përballë kandidatit të pazakontë Donald Trump, Laura Liswood, Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit Botëror të Grave Lidere argumenton barrierat e grave që k

No Pic available
  • 2014-07-18

Matura, si të bëni llogaritjen e pikëve për universitetin

TIRANE-Gara e maturantëve për të fituar të drejtën e studimit ende nuk ka arritur në finish. Ata kanë mundësi që deri në datë 22 korrik të kryejnë pagesën për plotësimin e formularit A2 dhe më pas të listojn&eu

No Pic available
  • 2013-08-14

Duhet te dorehiqen figurat drejtuese te PD-se

p classMsoNoSpacingIsh-deputeti demokrat Enkelejd Aliebaj thekson se drejtuesit e PD-se duhet te jepnin doreheqjen pas humbjes se thelle ne zgjedhjet e 23 qershorit Edhe pse Berisha e la jashte listave te kandidateve per deputete Aliebajp p classMsoNoSpacingprapeson Berishen ne faturen politike per

SHBA Santorum i pari ne sondazhe
  • 2012-02-12

SHBA Santorum i pari ne sondazhe

Vazhdon momenti i lavdisë për Rick Santorum, një katolik ultrakonservator, pas triumfit në tre zgjedhjet e fundit primare në radhët e republikanëve. Sipas sondazhit të fundit të kryer nga Public Policy Polling, për herë të par&eum

SHBA, Santorum i pari në sondazhe
  • 2012-02-12

SHBA, Santorum i pari në sondazhe

Vazhdon momenti i lavdisë për Rick Santorum, një katolik ultrakonservator, pas triumfit në tre zgjedhjet e fundit primare në radhët e republikanëve. Sipas sondazhit të fundit të kryer nga Public Policy Polling, për herë të parë që

No Pic available
  • 2011-01-13

Specializimet studentet e Mjekesise ne prokurori

Tjeter leter ankimimi nga studentet per drejtuesit e Rektoratit dhe Dekanatit Fituesit e specializimeve te mjekesise i jane drejtuar dites se djeshme prokurorise se Tiranes per te zgjidhur problemet e hasura gjate konkursit te specializimeve. Nje perfaqesi studentesh kane depozituar prane ketij in

No Pic available
  • 2010-12-13

Statistikat, një në tri gra dhunohet në Shqipëri

Lizeta Duro Një në tri gra dhunohet në Shqipëri, çka do të thotë se këtë vit janë mbi 600 mijë të tilla që kanë denoncuar dhunën. Këto ishin statistikat që u bënë publike në Konferencën kombëtare të organizuar nga Ministria e Punës dhe mbështetur nga PNUD-i, mbajtur me rast