Rezultate te kerkimit per termin: +Kup +Bote

Meta: total 487 / total_found 487 / time 0.001 / keyword[0] kup / docs[0] 16528 / hits[0] 28083 / keyword[1] bote / docs[1] 14055 / hits[1] 17977 /
No Pic available
  • 2017-03-25

Pak histori Itali-Shqipëri: Nga Juventusi i Shkodrës deri te nata e Palermos

Nga Dritan LACI Sot nuk është një ditë e zakonshme. Sepse e pazakontë ka qenë edhe vetë marrëdhënia e tyre historike. Italia dhe Shqipëria do të përplasin për herë të parë kokat sonte në një ndeshje zyrtare pas plot 200 vitesh histori futbolli të mbledhura së bashku. Histori e ci

Ksabi Alonso i jep fund futbollit, tërhiqet në fund të sezonit
  • 2017-03-09

Ksabi Alonso i jep fund futbollit, tërhiqet në fund të sezonit

E kam jetuar, e kam dashuruar, por po vjen momenti për ti dhënë lamtumirën kësaj loje kaq të bukur. Me këto fjalë Ksabi Alonso mesfushori spanjoll i Bayern Munich ka komunikuar tërheqjen e tij nga futbolli i luajtur në fund të këtij sezoni. Në moshën 35-vjecare, Alonso ka vendosur të

No Pic available
  • 2017-01-10

Zyrtare, Botërori me 48 kombëtare, përfiton Shqipëria

FIFA ka marrë vendimin për të rritur numrin e skuadrave pjesëmarrëse në kampionatin botëror, ku duke nisur nga 2026 nuk do të jenë më 32 skuadra, por 48. Projekti i fushatës së Gianni Infantinos, tashmë është materializuar. Vendimi është marrë në mbledhjen e Këshillit të FIFA-s

No Pic available
  • 2016-12-04

Portret/ Dennis Bergkamp, holandezi jo-fluturues

Mjafton vetëm një moment i shkurtër që një futbollist të karakterizohet. Ndërsa për Dennis Bergakamp mund të ketë pasur vetëm dy momente. I pari është goli kundër Argjentinës në çerekfinalen e Kupës së Botës 1998, i dyti ai goli spekakolar kundër Newcaslte në mars të 2002. Të

No Pic available
  • 2016-11-27

INTERVISTA/ Supermbrojtësi Teodor Vaso rrëfen jetën e tij sportive

Intervistë në 75-vjetorin e ditëlindjes të ish-supermbrojtësit, Teodor Vaso E ka nisur karrierën sportive si boksier dhe volejbollist, më pas i hyn futbollit me shkollat e mesme nën trajnimin e Osman Caslli. Zbulohet si talent në futboll, nga Zini Gjinali, ku edhe përfundimisht Teodor Vaso

Më e vjetra dhe më e bukura këngë e dashurisë
  • 2016-11-13

Më e vjetra dhe më e bukura këngë e dashurisë

Kënga e këngëve të Solomonit Luan Rama Dashuria, gjithnjë dashuria, që në mugëtirën e kohëve, pasi ajo duhet të ketë qenë një nga ndjesitë e para, ku pas shekujve të instiktit, të lidhjes dhe bashkimit, dashuria mori formë, u mbrujt, me afsh dhe dëshirë, me ëndrra dhe ngjizma t

HISTORIA/ Gerd Muller dhe dashuria e pamundur me punonjësen e hotel Dajtit
  • 2016-11-04

HISTORIA/ Gerd Muller dhe dashuria e pamundur me punonjësen e hotel Dajtit

Më 3 nëntori 1945 lindi Gerd Myller, futbollist i njohur gjerman Në vitin 1970, Myller u zgjodh Futbollisti Evropian i Vitit, pas një sezoni të suksesshëm me Bayernin e Mynihut dhe shënimin e 10 golave në kampionatin Botëror 1970. Gjatë kampionatit gjerman atë vit, Myller shënoi 68