Rezultate te kerkimit per termin: +Kupn

Meta: total 69 / total_found 69 / time 0.000 / keyword[0] kupn / docs[0] 69 / hits[0] 85 /
PROFILI/ Johan Krojf, nga cigaret, tek sfida që i bënte diktatorit Franko: Jeta e një legjende
  • 2016-03-24

PROFILI/ Johan Krojf, nga cigaret, tek sfida që i bënte diktatorit Franko: Jeta e një legjende

Johannes Hendrikus Cruyff (Johan Krojf) ka lindur dy vjet pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, më 25 prill 1947, në kryeqytetin e Hollandës, Amsterdam. Ai ndërroi jetë sot në moshën 68-vjeçare. Holandezi, i konsideruar si një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohër

Zviceranët vëzhgojnë Armando Vajushin
  • 2013-04-08

Zviceranët vëzhgojnë Armando Vajushin

Përfaqësues të ekipit St Gallen do të ketë një përfaqësues në ndeshjen e kthimit në Kupnë e Bullgarisë, ku ekipi i Vajushit do të luaj kundër Levski Disa ekipe nga Zvicra kanë shfaqur interes serioz për sulmuesin shqiptar që aktivizohet në Bullgari, Armando Vajushi. Të mërkurën

Van der Vaart, blerja e minutës së fundit
  • 2010-09-02

Van der Vaart, blerja e minutës së fundit

Mbyllja e merkatos ka sjell edhe transferimin surpriz t mesfushorit t Real Madrid, Rafael Van Der Vaart, tek Tottenham Hotspur. Klubi anglez e ka zyrtarizuar transferimin n faqen e tyre t internetit, duke i shtuar kshtu nj pedin tepr t rndsishme skuadrs, q n kt sezon t Premier League, synon titullin

Triumfon Ballack, kapiteni i Gjermanisë
  • 2010-09-02

Triumfon Ballack, kapiteni i Gjermanisë

Michael Ballack fiton betejn personale me Philipe Lahm pr t marr shiritin e kapitenit t prfaqsueses s Gjermanis. Mesfushori 33 vjecar do t rimarr detyrn e tij si kapiten i Gjermanis pas rikthimit n skuadr si pasoj e dmtimit. Beteja me mbrojtsin e Bayern Mynih, Lahm, q e zvendsoi at n Kupn e Bots Afr

No Pic available
  • 2010-08-28

Notari shqiptaro-amerikan Angjeli thyen rekordin kombëtar

Edwin Angjeli quhet notari i ri, i cili ka thyer nj rekord q zgjaste prej 28 vitesh. Djaloshi q jeton n Shtetet e Bashkuara t Ameriks dhe sht strvitur dhe me rekordmenin olimpik Michael Phelps e prshkoi distancn prej 200 metrash n stilin bretkos pr 2 minuta e 25 sekonda. Edwini q sht 17 vje e ka prm

No Pic available
  • 2010-08-28

Shkëlqen 17-vjeçari Angjeli: 5 gara, 5 rekorde kombëtare

Not Prfundon Kupa e Republiks n Not. Rikthim n epokn e Aleksandr Kondos Sporti i notit na kthen tek emocionet q prcillnim gati 30 vite m par nga sporti i peshngritjes. Ai q bri epok n peshngritje ishte Aleksandr Kondo. E fillonte garn me rekord kombtar dhe e mbaronte po me rekord kombtar. Tashm ato

No Pic available
  • 2010-08-28

Europa League, grupe të forta për big-ët

Goglat kan vendosur Liverpulin kundr Napolit, Man. Siti prballet me Juventusin. Sevilja, PSG e Borusia n Grupin J Kampiont n fuqi t Atletikos s Madridit prballen me Bajer Leverkusen Atletiko e Madridit, kampione n fuqi e Europa League do t nis mbrojtjen me trofeun prball gjermanve t Bajer Leverkuse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama