Rezultate te kerkimit per termin: +Kups

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.271Z

Besa Shkumbini, Teuta Vllaznia ndeshjet e Kupës së Shqipërisë

Besa – Shkumbini dhe Teuta – Vllaznia jan takimet e para gjysmfinale t Kups s Shqipris. Ky sht trofeu i dyt pr nga rndsia n vend dhe fituesi t cilit luan n Europa League. Nga kto skuadra vetm Shkumbini nuk e ka fituar asnjher Kupn e Shqipris. Finalja e 58-t e Kups do t luhet m 9 maj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.355Z

Europa League, hidhet shorti i cerekfinaleve

Esht hedhur shorti i Kups Europa League pr fazn cerekfinale. Hamburgu, i cili arriti t mbijetoj duke eliminuar Andrlehtin, ditn e enjte do t prballet me belgt e Standart Liezh pr t vazhduar ndrrn e fitimit t ktij trofeu t par me kt emr. Ashtu si n Champions League edhe n kt veprimtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.369Z

Kupa Shqipërisë hidhet shorti për çerekfinalet

Besa – Shkumbini dhe Teuta – Vllaznia jan ndeshjet gjysmfinale t Kups s Shqipris. Shorti u hodh n nj ceremonie t veant q organizoi Federata Shqiptare e Futbollit. Trofeu i dyt pr nga rndsia n vend dhe fituesi, t cilit luan n Europa League do t zhvilloj sfidat e para m 24 mars dhe ato t k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Sot finalja e Kupës së Italisë

Inter - Roma finalja e Kups s Italis, q q do t luhet n 20.45 n stadiumin Olimpico t kryeqytetit italian mes dy skuadrave q po luftojn edhe pr titullin kampion, nuk do t jet thjesht nj ndeshje, jo thjesht nj sfid do t jet m shum se nj finale kupe. Mes Roms e Interit duhet t jet ndeshja simbol e nj ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Elbasani Kampionatin, Tirana Kupn.

Elbasani tashm sht m afr se kurr titullit t dyt kampion n t gjith historin e vet. Kjo mund t thuhet, pas rezultateve t javs s 32 t superligs. Duket se puna, lodhja dhe djersa e lojtarve t klubit dhe stafit verdheblu do t shprblehet shum shpejt, 2 vjet pasi donatort Laze dhe Crraga erdhn n krye t kti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.883Z

Ja 10 impiantet e Botërorit 2010

Botrori i 19 zhvillohet pr her t par n kontinentin Afrikan. 64 ndeshjet e tij do t luhen n 10 stadiume t Afriks s Jugut. 5 prej tyre jan t rinj. Johanesburgu me 3.2 milion banor sht qyteti m i populluar n vend. Soccer City dhe Ellis Park jan arenat q do tp resin sfidat e ktij turneu. I pari me 94 mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.576Z

Argjentina ka shpërthyer në ndeshjen e dytë të grupit B

4-1 ka fituar skuadra e Maradons kundr Kores s Jugut dhe tre gola jan realizuar nga Higuain. Goli i par pr Argjentinn ishte nj autogol i koreanve. Argjentina ka dominuar t gjith lojn veanrisht n pjesn e dyt t saj ku sht par m e liruar. Me kt ndeshje mund t thuhet se kjo skuadr sht m shpreh m shum s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama