Rezultate te kerkimit per termin: +Kuqeziu

Meta: total 277 / total_found 277 / time 0.000 / keyword[0] kuqeziu / docs[0] 277 / hits[0] 295 /
Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje
  • 2019-04-11

Krenar Shoraj, medalje bronzi për Shqipërinë në shtytje

Krenar Shoraj i siguron një tjetër medalje Shqipërisë, atë të bronzit, në Kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Batumi të Gjeorgjisë. Shtangisti kuqezi u rendit i treti në stilin e shtytjes dhe i 6-ti në dygarësh për peshën 89 kg. Shoraj e nisi miri stilin e shk

Hysaj mbetet blu por ndryshon qytet, agjenti e çon kuqeziun te
  • 2018-12-06

Hysaj mbetet blu por ndryshon qytet, agjenti e çon kuqeziun te

Agjenti i Elseid Hysajt, Mario Giuffredi paralajmëron një transferim të mundshëm të mbrojtësit të kombëtares shqiptare te Chelsea në merkaton e janarit. Në intervistë për Radio Crc, menaxheri i Hysajt ka deklaruar se Sarri e dëshiron në skuadër 24-vjeçarin nga Shkodra dhe gjasat që

Mavraj lë Hamburgun, ja e ardhmja e mbrojtësit shqiptar
  • 2018-07-18

Mavraj lë Hamburgun, ja e ardhmja e mbrojtësit shqiptar

Vjen më në fund edhe zyrtarizimi. Mërgim Mavraj nuk është më një futbollist i Hamburgut. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare zgjidhi me konsensus kontratën që e lidhte me klubin gjerman deri në verën e vitit 2019-të dhe tashmë është një lojtar i lirë në treg dhe mund të firmosë me

Arlind Ajeti, pranë rikthimit te Crotone
  • 2018-07-13

Arlind Ajeti, pranë rikthimit te Crotone

E ardhmja e Arlind Ajetit mund të vazhdojë të jetë te Crotone. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare prej disa ditësh është rikthyer në bazë pikërisht te Torino klubi që zotëron kartonin e tij duke nisur fazën përgatitore për sezonin e ri me skuadrën Granata, por te Torino ka pak vend p

Juventusi këmbëngul për Hysaj, Napoli mendon ta blindojë
  • 2018-03-07

Juventusi këmbëngul për Hysaj, Napoli mendon ta blindojë

Elseid Hysaj është një prej aseteve më të rëndësishme të Napolit, por edhe një prej lojtarëve më të dëshiruar në merkato nga gjigandët europianë. Me mbrojtësin kuqezi që ka përfunduar prej kohësh në radarët e Barcelonës, Atletikos së Madridit, Manchester United apo edhe Chels

No Pic available
  • 2018-03-05

Sadiku luan 45 min dhe përplaset me portierin, Levante nuk fiton sërish

Armando Sadiku nuk arriti të linte shenjë as në sfidën e tij të dytë si titullar me Levanten në La Liga. Sulmuesi i kombëtares shqiptare u aktivizua si titullar nga trajneri Muniz në takimin ndaj Espanyolit teksa formonte dyshen e sulmit me Pazzinin, por në fund të pjesës së parë kuqez

Një gol për kombëtaren, Hajdari: Shpresoj për një ftesë në mars!
  • 2018-02-16

Një gol për kombëtaren, Hajdari: Shpresoj për një ftesë në mars!

Nga dëmtimi te aktivizimi në Europa League dhe pas vetëm 30 skondave në fushë goli në portën e Dinamos së Kievit, që i dha AEK-ut barazimin 1-1 dhe mban ekipin grek ende në garën për tu kualifikuar. Kuqeziu Astrit Hajdari ishte heroi i mbrëmjes në Athinë. Kam pasur një dëmtim të vo