Rezultate te kerkimit per termin: +Kur +Sadam +Huseini

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.001 / keyword[0] kur / docs[0] 399967 / hits[0] 808513 / keyword[1] sadam / docs[1] 793 / hits[1] 998 / keyword[2] huseini / docs[2] 107 / hits[2] 119 /
Ish-ministri i Brendshëm: Gazi lotsjellës në protestë, krim njerëzor!
  • 2019-02-17

Ish-ministri i Brendshëm: Gazi lotsjellës në protestë, krim njerëzor!

Ish-ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj, ka akuzuar Policinë e Shtetit dhe Gardën e Republikës që kanë zbatuar urdhra për përdorimin e gazit lotsjellës në protestën e së shtunës të opozitës. Në një status në Facebook, Demiraj thotë se një helmim të tillë, me përdorimin e lën

11 shtatori, 15 vjet më pas (Rrëfimi i ish-shefit të CIA-s)
  • 2016-09-11

11 shtatori, 15 vjet më pas (Rrëfimi i ish-shefit të CIA-s)

Në vorbullën e akuzave dhe kundërakuzave që u shfaqën në valën e 11 Shtatorit dhe të luftës në Irak, binte shumë në sy mungesa e dëshmisë jetike të një njeriu. Me sinqeritet dhe emocion, Në syrin e ciklonit rrëfen kohën e Xhorxh Tenetit në Agjencinë Qendrore të Informacionit, n

No Pic available
  • 2016-05-01

Shtatë sëmundjet e lirisë së shtypit

  Nga Stefan Ulrich Tri lajme të kësaj jave sa i përket lirisë së shtypit: në Turqi dënohen dy gazetarë me nga dy vjet burg, sepse pas sulmit terrorist kundër revistës satirike Charlie Hebdi në Paris në shenjë solidariteti me viktimat kanë ribotuar dy karikatura të Muhamedit.

Historia e kurdëve, janë një popull 35 milionë dhe skanë shtet
  • 2015-12-09

Historia e kurdëve, janë një popull 35 milionë dhe skanë shtet

Kurdët janë grup etnik nga Lindja e Mesme, të cilët jetojnë në pjesën e cila sipas tyre quhet Kurdistan, e cila shtrihet në 4 shtete të ndryshme. Jetojnë në Irak, Siri, Iran dhe Turqi, por kur shtetet nacionale ndërtoheshin në të kaluarën, ata nuk kanë arritur që të gjinden dhe t

Nga Fidel Castro te Putin, si e krijuan pasurinë liderët botërorë
  • 2015-10-31

Nga Fidel Castro te Putin, si e krijuan pasurinë liderët botërorë

A jeni kuriozë të dini shifrat e pasurisë dhe si e krijuan atë, personat më të pushtetshëm të botës? Po ju paraqesim shifrat e pasurisë së diktatorëve dhe politikanëve më të njohur: 1. Adolf Hitler, Gjermani Diktatori nazist Adolf Hitler kishte grumbulluar një pasuri prej 3.6 bili

Nga Fidel Castro te Putin, si e krijuan pasurinë diktatorët
  • 2015-10-31

Nga Fidel Castro te Putin, si e krijuan pasurinë diktatorët

A jeni kuriozë të dini shifrat e pasurisë dhe si e krijuan atë, personat më të pushtetshëm të botës? Po ju paraqesim shifrat e pasurisë së diktatorëve dhe politikanëve më të njohur: Adolf Hitler, Gjermani Diktatori nazist Adolf Hitler kishte grumbulluar një pasuri prej 3.6 bilion

Babai i një xhihadisti shpërthen në lot: Im bir është qen, një kafshë, shkoftë në ferr (Foto)
  • 2015-03-03

Babai i një xhihadisti shpërthen në lot: Im bir është qen, një kafshë, shkoftë në ferr (Foto)

Babai i xhihadistit Xhone ka mohuar të birin pas një shpërthimi emocional dhe e ka quajtur atë një qen, kafshë dhe terrorist. Jaseem Emwazi tha se e mohon të birin vrasës, i cili javën e kaluar u demaskua se ishte ai xhelati që ekzekutonte pengjet p