Rezultate te kerkimit per termin: +Kur +Shkodra

Total: 4057
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.591Z

Balla: Prifti me pushime, kur përmbytej Shkodra

Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla theksoi sot se ministri i Energjetikës, Dritan Prifti ndodhej për pushime në Turqi, ndërkohë që Shkodra përmbytej nga vërshtimet e ujërave të lumit Drin. Balla shpreh se Berisha ishte tërësisht në dijeni të këtij informacioni. "Përmbytjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.327Z

Video/ Kur mongolët këndojnë Luleborë si nga Shkodra

Edhe kjo na duhej tani... që edhe mongolët të mësonin shqip por jo vetëm... edhe t'ja merrnin një kënge popullore shqiptare. Në një koncert këtu në vendin tonë, një grup folkloristik nga Mongolia ka kënduar "Luleborë" me vegla tradicionale muzikore mongole, njësoj si të ishin nga S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.883Z

Kur Shkodra ushton Jazz

SHKODER - Ia vlen te kalosh nje vit te tere duke menduar se ne nje jave te vitit do te kete nje festival te terin vetem per muziken Jazz. Dhe ku, ne Shkoder! Aty ku "dashnoret" e Jazz-it ndoshta kohe me pare vinin koken ne rrezik. Keshtu shprehet Anton Prendushi, 65 vjec, nje nga ndjekesit me te rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.635Z

Balla: Prifti, pushime luksi kur Shkodra u përmbyt

Partia Socialiste denoncoi dje indiferencën e ministrit të Energjetikës, në kohën kur përmbytej zona e Shkodrës. Deputeti socialist, Taulant Balla, publikoi dje një biletë avioni të ministrit, i cili ka udhëtuar për në Turqi nga data 30 dhjetor deri më 3 janar, në një kohë kur Shkod

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.333Z

Majori gjerman: Ja kur ikem nga Shkodra

Lufta anti-naziste eshte hedhur edhe ne ditarin e nje ushtaraku te larte gjerman. Majori Volfang Behn, ne shenimet e mbajtura ditet e fundit te luftes, i kapur nga forcat partizane ne prag te clirimit te Shqiperise, tregon levizjen e forcave gjermane nga Tirana ne Shkoder, si dhe situaten ne Maqedon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.875Z

Vasili: Kur Shkodra u përmbyt, Rama bënte turizëm në Vlorë

Vizita e kreut të qeverisë Edi Rama në Shkodër, ka nxitur një reagim të opozitës. Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili shkruan në një status në facebook se kur Shkodra u përmbyt, Edi Rama bënte turizëm në Vlorë. Kur u përmbyt Shkodra dhe shkodranët ishin në ditë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.962Z

Shkodra meriton solidaritetin me te larte

11-12-2010 / Nga Luan Myftiu Shpirtrat e medhenj i kalojne vuajtjet pa ze - Shiler Shkodra eshte legjenda shqiptare. Ajo eshte simbol i lirise i dashuriacutese i vellazeriacutemit. Shkodra eshte djep i artit kultures besimit papajtueshmerise me te keqen. Shkodra eshte etalon i miresiacutese. A

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama