Rezultate te kerkimit per termin: +Kuranit

Meta: total 884 / total_found 884 / time 0.000 / keyword[0] kuranit / docs[0] 884 / hits[0] 1370 /
Vrasja për një karikues, familja e Marvit: Duam drejtësi, ose Kanun! (VIDEO)
  • 2019-03-19

Vrasja për një karikues, familja e Marvit: Duam drejtësi, ose Kanun! (VIDEO)

Në seancën e sotme gjyqësore lidhur me vrasjen e Marvi Mihalit, pritet të lexoheshin konkluzionet e palës mbrojtëse. Por për shkak të debateve të ashpra mes familjarëve të viktimës dhe të dyshuarve, seanca u shty. Prindërit e viktimës, thanë se kanë pritur ndjesë nga familjarët e

Adil, kamikazi që ndezi luftën mes Indisë dhe Pakistanit 
  • 2019-03-06

Adil, kamikazi që ndezi luftën mes Indisë dhe Pakistanit 

Ishte 19 vjeç, një e kaluar e dhunshme, një punë: e rekrutuan atë për të nxitur krizën që rrezikon luftën atomike në botë Nga Adil Ahmed Dhar ka mbetur pak. Mbetjet e ndara, varur nga pemët dhe gjakderdhja e shtegut të Lethporas, rajoni i Pulwamas, në Kashmir. Më 14 shkurt, Adili shp

No Pic available
  • 2019-01-23

Xhamia e Namazgjasë, rruga e Erdogan për të hyrë në Ballkan

Gazeta greke Ekathimerini ka bërë një artikull në lidhje me xhamitë në Ballkan, specifikisht për xhaminë e Namazgjasë. Në artikull thuhet se presidenti Rexhep Taip Erdogan po përdor fenë për të depërtuar në Ballkan dhe se ky duhet të jetë një shqetësim për vendet perëndimore.

Më e madhja në Ballkan, Xhamia e Namazgjasë hapet
  • 2019-01-18

Më e madhja në Ballkan, Xhamia e Namazgjasë hapet

Xhamia e Namazgjasë, e cila po ndërtohet nga ana e Drejtorisë së Çështjeve Fetare të Turqisë dhe Fondacionit Diyanet (TDV) në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë do të hapet për adhurim në fund të këtij viti. Në një deklaratë të TDV-së thuhet se tashmë kanë përfunduar 70 për

PROTESTA E ËNDËRRUAR NË NJË NATË TË GJATË DIMRI
  • 2019-01-09

PROTESTA E ËNDËRRUAR NË NJË NATË TË GJATË DIMRI

Nga Mentor KIKIA Pashë një turme të stërmadhe njerëzish që vërshuan në bulevard. Ishin të gjithë bashkë, studentë, punëtorë e të papunë, intelektualë e nëpunës, artistë e studiues. Në duar mbanin pankarta ku shkruhej: Ndal korrupsionit, Oligarkët jashtë qeverisjes, Duam demokr

Financimet, vetting në media; Drejtuesit e portaleve i thonë Po
  • 2018-10-21

Financimet, vetting në media; Drejtuesit e portaleve i thonë Po

Që ditën kur në media u publikua lajmi për financimet greke të portaleve shqiptare, nisën të qarkullojnë jo zyrtarisht edhe emrat e gazetarëve të ashtuquajtur të blerë. Ndër emrat që lakohen edhe ai i Edison Kuranit, drejtues i agjencisë Noa.al, i cili mohon publikisht të ketë marr

Të qenit mëngjarash, është një disavantazh apo një gjenialitet?
  • 2018-09-28

Të qenit mëngjarash, është një disavantazh apo një gjenialitet?

Disa kuriozitete rreth atyre që preferojnë të përdorin dorën e majtë, midis paragjykimeve dhe dhuratave të veçanta të natyrës. Deri pak kohë më parë, ata që shkruanin në shkollë me dorën e majtë u kundërshtuan dhe madje u dënuan: sot njerëzit me dorën e majtë nuk konsiderohen