Rezultate te kerkimit per termin: +Kurban +Bajrami

Total: 376
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.428Z

Kurban Bajrami në rrethe

Festa e sakrificës dhe nderimit të vullnetit të profetit Muhamed është kremtuar nga besimtarët myslimanë në mbarë vendin. Që në orët e para të mëngjesit ata u janë drejtuar xhamive të qytetit ku kanë kryer ritualet e festës. Kurban Bajrami në Shkodër nisi me faljen e namazit në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.490Z

Tirane kremtohet Kurban Bajrami

brbrNis keshtu nje nga ditet me te rendesishme te fese islame me faljen e Namazit te Kurban Bajramit Qe ne oret e para te mengjesit Bulevardi Deshmoret e Kombit u mbush edhe kete vit me besimtare te cilet u bashkuan per te falur namazin e Kurban Bajramit E enjtja kulmon jo vetem me ritin e kurbanit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.138Z

Kurban Bajrami; Traditat në Shqipëri

Festa e Kurban Bajramit njihet ndryshe dhe si festa e sakrificës, për arsye se profeti Ibrahim bëri kurban djalin e tij. Sipas kalendarit mysliman, Kurban Bajrami fillon me faljen në xhami në mëngjes, më pas vazhdon me kurbanin dhe vazhdon më tej me vizita tek familjarët, të afërmit, miq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.162Z

Kurban Bajrami, besimtarët luten në shesh

TIRANË- Besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit që në orët e para të mëngjesit janë mbledhur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, ku kanë bërë lutjen e mëngjesit. Të pranishëm në këtë lutje kanë qenë besimtarë e klerikë të klerit mysliman, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.949Z

Prishtinë, festohet Kurban Bajrami

PRISHTINE- Në Xhaminë e Qytetit në Prishtinë, besimtarët myslimanë falën Namazin e Kurban Bajramit. Muftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në mesazhin e tij ka thënë se Kurban Bajrami përforcon ndjenjën e humanitetit, të solidaritetit dhe të bamirësisë.Ai ka kërkuar ruajtjen e “vle

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.164Z

Kurban Bajrami mbledh sot besimtarët myslimanë

Tiranë -  Kurban Bajrami ka mbledhur sot që në orët e para të mëngjesit besimtarët myslimanë në sheshin Dëshmorët e Kombit për të kryer lutjete kësaj feste. Drejtuesi i kësaj lutjeje ka qenë kreu i Komunitetit Mysliman Selim Muça, i cili bashkë me qindra qytetarë dhe klerikë mys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.842Z

Kurban Bajrami ne boten myslimane

E gjithe bota myslimane festoi sot Kurban Bajramin. Besimtarët iu drejtuan xhamive për t’u falur dhe uruar njëri-tjetrin. Festa e kurban bajramit, dita e sacrifices shenon fundin e pelegrinazhit vjetor ne Meke te njohur si Haxhi. INDONEZI Ne Xhakarte, kryeqytetin e Indonezise,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama