Rezultate te kerkimit per termin: +Kurban +Bajramin

Total: 386
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.178Z

Idrizi uron shqiptaret per Kurban Bajramin

Kryetari i Partise Drejtesi Integrim dhe Unitet Shpetim Idrizi vizitoi diten e djeshme seline e Komunitetit Mysliman Shqiptar ku uroi kryetarin e komunitetit Haxhi Selim Mucen dhe te gjithe besimtaret myslimane Gezuar Kurban-Bajramin. Ne emer te Partise Drejtesi Integrim dhe Unitet uroj te gjithe be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.718Z

Kurban Bajrami-Rama: Gëzuar Bajramin

TIRANË, 24 Shtator /ATSH- I. Vata/-Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët mysliman dhe të gjithë shqiptarët kudo ndodhen me rastën e festës së Kurban Bajramit, me urimin, Gëzuar Bajramin !.Kryeministri Rama ka zgjedhur që urimin e tij ta bëjë në rrjetin social i Facebook, mengjesin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.644Z

Shkoder Besimtaret myslimane festojne Kurban Bajramin

Dita e sotme e Kurban Bajramit perkon edhe me 20 vjetorin e rifitimit te lirive fetare ne Shqiperi. Ne Shkoder qytetin ku 20 vite me pare u rihapen institucionet fetare sot besimtaret muslimane festuan Kurban Bajramin dhe diten e rifitimit te lirive fetare pas nje periudhe te gjate te persekutimit k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.828Z

Myslimanet festojne Kurban Bajramin

Myslimanet festojne sot Kurban Bajramin. Qindra besimtare moren pjese mengjesin e sotem ne ritin e faljes se Kurban Bajramit ne xhamine e Et‘hem Beut ne sheshin “Skenderbej” ne Tirane. Ne qender te ketij riti eshte pastrimi i shpirtit dhe sakrifica njerezore per me shume

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.171Z

Besimtaret myslimane te Shqiperise festojne Kurban Bajramin

Mijera besimtare shqiptare festuan sot Kurban Bajramin. Ne Tirane ata u mblodhen ne shetitoren Deshmoret e Kombit dhe kryen ritualet e zakonshme ne nderim te njeres prej diteve me te rendesishme te fese se tyre. Ne Shkoder besimtaret muslimane festuan sot Kurban Bajramin. Imamet e ketij qyteti be

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.644Z

Bota islame feston Kurban Bajramin

Rreth 2 miliarde besimtare myslimane ne te gjithe boten sot festojne Kurban Bajramin. Ne Kajro me qindra vete u mblodhen heret ne mengjes ne sheshin Mustafa Mahmud per te festuar festen e sakrifices. Per miliona indoneziane sot eshte dhe dite shprese e uniteti ne kuader dhe te katastrofave me te fun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.644Z

Kosove Kremtimet per Kurban Bajramin

Festa e Kurban Bajramit po kremtohet ne Kosove nen thirrjet per paqe e tolerance dhe ruajtje te bashkimit fetar e politike kundruall procesit politike ne vend. Mijera besimtare moren pjese ne ceremonine e faljes se bajramit gjate te ciles kryetari i Bashkesise Islame te Kosoves Myftiu Naim Ternava t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama