Rezultate te kerkimit per termin: +Kurban

Total: 2560
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.475Z

Kurban

Nga Mero Baze Disa mbështetës entuziastë të Lulëzim Bashës therën dje një dash para shkallëve të Bashkisë për ta bërë kurban për karrierën e tij si kryetar bashkie. Me mjete thuajse rrethanore, mbështetësi i Bashës i nguli thikën kafshës së gjorë dhe u torturua bashkë me t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.490Z

Tirane kremtohet Kurban Bajrami

brbrNis keshtu nje nga ditet me te rendesishme te fese islame me faljen e Namazit te Kurban Bajramit Qe ne oret e para te mengjesit Bulevardi Deshmoret e Kombit u mbush edhe kete vit me besimtare te cilet u bashkuan per te falur namazin e Kurban Bajramit E enjtja kulmon jo vetem me ritin e kurbanit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.718Z

"Populli kurban në festën e Kurban Bajramit"

Këtë vit më shumë se më parë, festa e Kurban Bajramit na gjeti në një varfëri që nuk ka penë ta përshkruajë. Thuajse të gjitha mediat e shkruara dhe ato televizive e përcollën më së miri këtë fakt që të rrëqeth. Edhe pse çmimet e mishrave nuk patën ngritje, të pakta k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.166Z

Topalli PS nje kurban kongres

Tirane 6 nentor 2011 NOA - Kurban Kongres. Keshtu e ka cilesuar kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli kongresin e Partise Socialiste. Pas viztes ne seline e komunitetit myslimane per festen e Kurban Bajramit Topalli eshte pyetur nga mediat pet kongresin socialist i cili u mbajt te shtune

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.592Z

Festohet Kurban Bajrami

Besimtaret myslimane ne Shqiperi festojne diten e Kurban Bajramit. Mijera besimtare te mbledhur ne bulevardin Deshmoret e kombit nen drejtimin e udheheqesve fetare te komunitetit mysliman ne Tirane kane kryer qe ne mengjes heret ritin e rendesishem fetar te faljes se namazit. Dita e K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.209Z

Kurban Bajrami - të premten

Duke iu përgjigjur interesimit të besimtarëve, Kryesia e Bashkësisë Islame të Republikës së Kosovës rikonfirmon se dita e parë e festës së Kurban Bajramit është ashtu siç ka qenë e shënuar në Takvim-Kalendar, të premten më 27 nëntor 2009. Gjithashtu, Kryesia e BIK-ut sqaron opi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.428Z

Kurban Bajrami në rrethe

Festa e sakrificës dhe nderimit të vullnetit të profetit Muhamed është kremtuar nga besimtarët myslimanë në mbarë vendin. Që në orët e para të mëngjesit ata u janë drejtuar xhamive të qytetit ku kanë kryer ritualet e festës. Kurban Bajrami në Shkodër nisi me faljen e namazit në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama