Rezultate te kerkimit per termin: +Kurbani

Meta: total 499 / total_found 499 / time 0.000 / keyword[0] kurbani / docs[0] 499 / hits[0] 730 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Grabitja në Rinas/ A do të jetë i biri ish-deputetit të PS kurbani i Ballukut?

Grabitja e 10 milionë eurove në aeroportin e Rinasit ka ngritur në këmbë shtetin dhe pavarësisht se kryeministri Edi Rama, dhe ministrat Sandër Lleshaj e Belinda Balluku janë kujdesur që tia faturojnë përgjegjësinë të gjithën koncesionarit, pritet që të ketë koka turku edhe nga agj

Tahiri, nostalgji për policinë: Jam ende ministri kampion!
  • 2019-03-26

Tahiri, nostalgji për policinë: Jam ende ministri kampion!

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u pyet përpara Gjykatës së Krimeve të Rënda nëse kishte pengje për periudhën kur ishte ministër i Brendshëm dhe tani ndodhet i pandehur zyrtar. Përgjigja ka qenë emocionuese në dukje, teksa ish-ministri, tashmë sërish i pandehur në Shqipëri, t

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)
  • 2019-03-13

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)

Lulzim Basha u ndal sot në Dibër për të ftuar qytetarët e këtij qarku, për një pjesëmarrje masive në protestën e 16 marsit. Kreu i PD, tha se Dibra dhe dibranët e kanë vrarë frikën të parët dhe kanë ndezur shpresën për ti prirë marshimit të pandalshëm për rrëzimin e qeveris

SHAH ME TË VETËT
  • 2018-11-06

SHAH ME TË VETËT

Nga Ylli MANJANI Edi Rama nuk gënjen kur thotë se po luan Shah. E vetmja gënjeshtër e tij është se nuk tregon se me kë po luan. Ka krijuar idenë që lojën e ka me Ilir Metën, por në fakt po luan shah e çfarë shahu, me partinë e vet. Nuk kam menduar për asnjë sekondë se kishte parame

GËNJESHTARI NUMËR NJË DO PËRGJEGJËSI PËR FJALËN
  • 2018-10-15

GËNJESHTARI NUMËR NJË DO PËRGJEGJËSI PËR FJALËN

Nga Ylli MANJANI Ooo kush flet për përgjegjësi fjalësh! Gënjeshtari numër një! Autori i manualit të shpifjes me titull Kurbani. Rrenat e Tij po marrin në qafë gjithë njerëzit. Pa dyshim që duhet të përgjigjet për fjalët dhe urdhërat që lëshon. Ka marrë borxh në emër dhe për l

Kurban Bajrami, nesër falja e namazit në Sheshin Skënderbej
  • 2018-08-20

Kurban Bajrami, nesër falja e namazit në Sheshin Skënderbej

Besimtarët myslimanë kremtojnë të martën festën e Kurban Bajramit. Kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj ka uruar këtë festë simbol të sakrificës. Ai shprehet se Kurban Bajrami është simbol i heroizmit, sakrificës, sinqeritetit, devotshmërisë dhe përkushtimit ndaj

Kurban Bajrami, qindra besimtarë falën namazin në sheshin Skëndërbej
  • 2017-09-01

Kurban Bajrami, qindra besimtarë falën namazin në sheshin Skëndërbej

E gjithë bota myslimane festojn sot festën e Kurban Bajramit. Qindra besimtarë myslimanë falën sot herët në mëngjes, në orën 06:50,  namazin e Bajramit në sheshin Skëndërbej në kryeqytet. Kreu i Komunitetit Mysliman, Skënder Bruçaj, në mesazhin e tij bëri thirrje për më shum