Rezultate te kerkimit per termin: +Kurbin +Deri

Total: 670
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.393Z

Kurbin, pranga 5- ishzyrtarëve, abuzuanme detyrën

TIRANE- Ish drejtori i Zyrës Vendore të Punësimit në Kurbin dhe 2 ish specialistë të kësaj zyre si dy shtetas të tjerë janë vënë në pranga pasi akuzohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin gjatë vitit 2008 dhe 2009 kanë krijuar dosje fiktive të papunësisë për rreth 85 persona. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.393Z

Kurbin, 5-ishzyrtarë në hetim abuzuan me detyrën

TIRANE- Ish drejtori i Zyrës Vendore të Punësimit në Kurbin dhe 2 ish specialistë të kësaj zyre si dy shtetas të tjerë janë në hetim pasi akuzohen se në bashkëpunim me njëri-tjetrin gjatë vitit 2008 dhe 2009 kanë krijuar dosje fiktive të papunësisë për rreth 85 persona. Në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.393Z

Kurbin, prangosen 5 ish-zyrtarë të zyrës së punësimit

Kështu në prangat e policisë kanë rënë shtetasit, Gentian Rukaj, ish-drejtor i zyrës vendore të punësimit në Kurbin, Mirjeta Frrokaj me detyrë ish speciliste e pagesës së papunësisë, Bledar Cufaj, me detyre ish specialist i shërbimeve në këtë zyrë. Të akuzuarit kanë ushtruar de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.602Z

Kurbin, izolohen 7 fshatra nga rrëshqitjet e dheut

KURBIN- Reshjet e shiut në ditët e para të këtij muaji kanë shkaktuar rrëshqitje dheu edhe në Kurbin. Prej mëse 2 javësh banorët e 7 fshatrave në malësinë e Kurbinit rezultojnë të izoluar pasi rruga ku ata kalonin është bllokuar. Rrëshqitjet kanë shkaktuar rënien e një masi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.730Z

Superstrada e rrezikshme Lezhë - Kurbin pa sinjalistikë

LEZHË - Udhëtimi në superstradën nga Lezha deri në Kurbin mbetet i mundimshëm dhe në jo pak raste edhe i rrezikshëm. Me mungesë, thuajse totale të sinjalistikës, rruga është mbushur me gropa, gjë që ka çuar edhe në rritjen e premisave për aksidente rrugore. Aksit te ndërtuar para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.820Z

Përmirësohet situata e përmbytjeve në Kurbin, nis pastrimi i kanaleve

Një ditë pas përmbytjëve që përfshinë zonen e Kurbinit, situata është drejt përmirësimit.Uji është tërhequr nga të gjitha bizneset dhe banesat, ndërsa të gjitha famijet e evakuara janë rikthyer në shtëpitë e tyre. Prej pasdites së djeshme punonjësit dhe mjetet e Bashkisë Kurb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.901Z

Kurbin, zbulohet arsenal armësh në një banesë

KURBIN – Policia e Kurbinit sekuestron një arsenal të tërë armësh, në një banesë në fshatin Gallatë të këtij rrethi dhe shpall në kërkim pronarin e tyre. Pas informacioneve se në banesën e Tom Bibës, që aktualisht jeton në Durrës, kishte armë, policia ka ndërmarrë një

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama