Rezultate te kerkimit per termin: +Kurbinit

Total: 2558
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.905Z

Masë dy prokurorëve të Kurbinit

 Roland Nikolli /KURBIN Prokuroria e Përgjithshme çon në Këshill për masë disiplinore dy prokurorë të Kurbinit, që pretendohet se janë gjetur me shkelje në ushtrimin e detyrës. Lajmi konfirmohet nga burime të prokurorisë lokale, të cilat thanë se dy prokurorët, Tom Deda d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.581Z

Këshilli: Hetim prokurorit të Kurbinit

 Trazhgim SokolajKëshilli i prokurorisë shtyu dje përsëri vendimmarrjen lidhur me procedimin disiplinor të Prokurorit të Kurbinit, Tom Deda. Kësaj here shkak nuk ka qenë mosparaqitja e prokurorit në Këshill, siç ndodhi në mbledhjen e kaluar, por vendimi për të verifikuar dis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.792Z

Tërhiqet kandidati i PD për Bashkinë e Kurbinit

Altin Biba, kandidati i propozuar nga Partia Demokratike për Bashkinë e Kurbinit, është tërhequr nga gara e zgjedhjeve të 21 Qershorit. Kërkesa mësohet se është depozituar nga Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, i cili prej disa ditësh po zyrtarizon kandidatët e propozuar nga koalicion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:03.007Z

Prangosen nga policia e Kurbinit dy të kërkuar

24/04/2005  KURBIN- Policia e Kurbinit arreston dy persona të shpallur në kërkim, njëri prej të cilëve shumë i kërkuar për grabitje me armë. Burimet zyrtare të policisë thanë se u ndalua Aleksandër Ndreca, 28 vjeç, lindur e banues në Milot, i cili akuzohet për veprën pena

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.460Z

PD zyrtarizon kandidaturat për bashkinë e Dropullit dhe Kurbinit

Partia Demokratike ka zyrtarizuar sot kandidatët e vet për bashkinë e Dropullit dhe Kurbinit për zgjedhjet lokale të 21 qershorit. Kështu, në Dropull PartiA Demokratike do të ketë si kandidat për kryetar bashkie Arqile Deckën, ndërsa në bashkinë Kurbin do të jetë Altin Biba ai që do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.151Z

Presidenti Topi shkarkon dy prokurorët e Kurbinit

 TIRANE – Presidenti Bamir Topi firmosi dje shkarkimin nga detyra për dy prokurorët e Kurbinit, Tom Deda dhe Bardhyl Shehu. Dekretet janë bërë publike dje në faqen zyrtare të Presidencës, ku konfirmohet se dokumenti i nënshkruar nga kreu i shtetit, hyn në fuqi menjëherë. Shkar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.494Z

Flakët shkrumbojnë banesën në fshatin Zhejë të Kurbinit

Një banesë është shkrumbuar plotësisht mëngjesin e së shtunes në fshatin Zhejë të Kurbinit. Zjarri është pikasur rreth orës 7:00 të mëngjesit, ndërsa fatmirësisht ne ato momente nuk ka patur persona brenda sajë. Ka qenë kryefamiljari Fran Tota i cili ka venë re flakët në njër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama