Rezultate te kerkimit per termin: +Kurdistan

Total: 90
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.864Z

Rasti i teatrit ne Kurdistan

Rilindja ne teater e trupit pergjate luftes Ne kete tekst do te paraqese rendesine e identitetit ne teater dhe rolin e teatrit pergjate luftes ne Kurdistan te cilat do ti perpunoj nga shenjimet ne vijim. Shenjimi i pare Une personalisht kam perjetuar tri luftera te ndryshme Luften e Pare te Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.119Z

Kurdët fitojnë territor ndaj Shtetit Islamik, luftime në Kurdistan

Forcat kurde në Irak kanë rimarrë së fundmi kontrollin e disa zonave të mbajtura deri më tani nga militantët e Shtetit Islamik dhe po vazhdojnë të luftojnë me ta në Kurdistan. Në Mahmur, në jug të kryeqytetit Erbil, tani marshojnë trupat ushtarake kurde, por nga pamjet kuptohet se aty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.564Z

Trupat iraniane, operacion në Kurdistan

Trupat ushtarake kanë kryer në ditët e fundit një sërë operacionesh kundër rebelëve kurdë të vendosur në Kurdistanin iraken. Lajmin e bën të ditur një zëdhënës i rebelëve, sipas të cilit prej disa ditësh ushtarët iranianë janë vendosur në zonën Hajxhi Horman, 3 k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.749Z

Irak, tërmet 7.2 ballë në kufi me Iranin; viktima dhe 150 të plagosur

Një lëkundje e fortë sizmike ka goditur rajonin e Sulaymaniyya, në Irak, pranë kufirit me Iranin. Lajmi bëhet i ditur nga United States geological Survey, i cili ka saktësuar se tërmeti është i shkallës Rihter me një magnitudë 7.2 ballë. Lëkundja është ndier edhe në Izrael dhe Duba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.948Z

Irak Kurdistani fton te krishteret

Qeveria e Kurdistanit ka ftuar te krishteret qe te festojne Krishtlindjet ne rajon duke siguruar masat e duhura te sigurise. Lajmin e ka bere te ditur zedhenesi i qeverise kurde duke shprehur besimin qe te krishteret mund te festojne kete dite ne shtepite e tyre dhe qytetet e tyre te lindjes. Sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.683Z

Irak, aksident automobilistik, humbin jetën 25 persona

Të paktën 25 persona humbën jetën në Irak, si pasojë e një aksidenti automobilistik. Policia tha se një autobus në të cilin udhëtonin dhjetra persona u përplas me një makinë në afërsi të Kirkukut, rreth 280 kilome

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.595Z

Iran, kryengritësit vrasin dy anëtarë të Gardës Revolucionare

Mediat iraniane pohuan se kryengritësit kanë vrarë dy anëtarë të Gardës Revolucionare gjatë një përleshjeje në pjesen veriore të vendit. Luftimet u zhvilluan të shtunën.Shtypi iranian nuk i ka identifikuar kryengritësit dhe vendin e saktë të luftimeve, por bën të ditur se anëta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama