Rezultate te kerkimit per termin: +Kurse +Ekuadori

Meta: total 23 / total_found 23 / time 0.001 / keyword[0] kurse / docs[0] 51575 / hits[0] 67381 / keyword[1] ekuadori / docs[1] 517 / hits[1] 669 /
Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska
  • 2019-04-11

Arrestohet në Londër rebeli Julian Assange, indinjohet Moska

Policia britanike arrestoi sot themeluesin e platformës investigative Wikileaks, Julian Assange. Ndalimi i tij u bë në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Sipas Scotland Yard, 47 vjeçari është dërguar në komisariatin e policisë. Më parë Assange humbi azilin diplomatik në ambasadën e Ek

No Pic available
  • 2019-02-13

Banda shqiptare protagoniste në gjyqin më të madh të kokainës në Gjermani

Prokuroria e landit të Bavarisë ka bërë gati aktakuzën për një nga proceset më të mëdha gjyqësore të kokainës në Gjermani. Ka të ngjarë që ky të jetë gjyqi më i madh i kokainës në historikun e Republikës Federale Gjermane. Prokuroria e Landshut-it ka përpiluar aktakuzën kund

Shqiptarët, të dytët për marrjen e shtetësisë në vendet e BE-së për 2014-n
  • 2016-06-15

Shqiptarët, të dytët për marrjen e shtetësisë në vendet e BE-së për 2014-n

Nga Gjovalin Kola TemA, Bruksel Siç dihet, në kuadrin e politikave të integrimit, emigrantët në Bashkimin Evropian marrin edhe shtetësinë e vendit ku punojnë e jetojnë. Kjo bëhet sipas disa kritereve të veçanta që parakuptojnë përshtatjen e tyre me kulturën, vlerat demokratike dhe

No Pic available
  • 2016-02-10

Emiratet e Bashkuara Arabe, ja pse duhet një Ministri e Lumturisë

Emiratet e Bashkuara Arabe do të kenë një Minstri të re, dhe do të jetë ajo e lumturisë. Ngritja e këtij instiucioni u njoftua nga Kryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe sheiku Mohammed Bin Rashid Al Maktoum. Menjëherë pas njoftimit, erdhën reagime të shumta në Twitter, ku u ngrit

Franca shkaterron Zvicren 5-2
  • 2014-06-21

Franca shkaterron Zvicren 5-2

brbrNje France e frikshme mund te konsiderohet ajo qe shkaterroi mbreme Zvicren me rezultatin tenistik 5 me 2 Gjelat franceze shenojne fitoren e dyte radhazi ne ndeshjet ne grup ne kete boteror duke u konfirmuar si nje prej pretendenteve tashme Seria e golave u hap nga Zhiru ne minuten e 17-te nders

No Pic available
  • 2014-06-11

Berisha: Asnjë trafik droge me avion para 23 qershorit 2013

TIRANE - Ish-kryeministri Sali Berisha beson se Çekia nuk do të bllokojë statusin e vendit kandidat të Shqipërisë për një çështje tregtare si CEZ. I ftuar në emisionin “30 minuta”, të gazetarit, Arsen Hoxha në “Vi

Policia malazeze dyshon: Kokaina nuk ishte e destinuar për në Shqipëri
  • 2014-06-09

Policia malazeze dyshon: Kokaina nuk ishte e destinuar për në Shqipëri

Një hetim ka nisur në Malin e Zi për të përcaktuar nëse sasia rekord e kokainës e kapur së fundmi kishte destinacion vërtet Shqipërinë. Lajmin e bën të ditur e përditshmja serbe, Politika. Sipas saj, ekziston mundësia që blerësi i kokainës të jetë nga Mali i Zi ose Kosova. Jav