Rezultate te kerkimit per termin: +Kurti +Spiro

Meta: total 137 / total_found 137 / time 0.000 / keyword[0] kurti / docs[0] 6633 / hits[0] 15232 / keyword[1] spiro / docs[1] 4859 / hits[1] 7495 /
Vettingu në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit
  • 2019-02-09

Vettingu në polici, përzgjidhen anëtarët e komisionit

Bordi i Përzgjedhjes, në mbështetje të nenit 9, 10, të ligjit nr.12/2018 Për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë së Shtetit, Gardës dhe SHÇBA, në Ministrinë e Brendshme, VKM nr. 14, si dhe pas përfundimit të procedurës, përzgjodhi anëtarët e Komisionit t

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

No Pic available
  • 2016-09-25

Raimonda Moisiu rizgjidhet kryetare e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë

Raimonda Moisiu u rizgjodh kryetare e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë, nën/kryetar Vlashi Fili, sekretare- Dr.Yllka Filipi, President- Adnan Mehmeti. Nga Dr. Yllka FILIPI O, kurrë mos u lodh për ndihmën që i jep atdheut! 15 vite më parë, emigrantë krijues të ardhur nga të

Vëthi i munguar i Alimanit shfaqet në Nju Jork
  • 2016-08-27

Vëthi i munguar i Alimanit shfaqet në Nju Jork

Ajo është e re, e bukur dhe ai e ka dashur. Tashmë dhimbja është dyfishe, më e thellë: humbja dhe tradhtia. Tradhtia e mishëruar në portretin e saj. Një grua që humbet bashkëshortin përballet me të dashurën e tij, shumë vite më të re se ajo. Ema Andrea në filmin "Vëthi i munguar

Ema Andrea në rolin e një vejushe
  • 2016-08-11

Ema Andrea në rolin e një vejushe

“Vëthi i munguar” / Dy femra përballë një burri…Regjisori Bujar Alimani sjell një film një histori dashurie, përmes rrëfimit të dy femrave që deshën të njëjtin burrë… nën interpretimin e Ema Andreas dhe Adele Gjoka Çfarë ndodh brenda një gruaje kur i duhet t