Rezultate te kerkimit per termin: +Kurveleshi

Meta: total 64 / total_found 64 / time 0.000 / keyword[0] kurveleshi / docs[0] 64 / hits[0] 83 /
No Pic available
  • 2018-02-09

Për disa vija të kuqe për të ardhmen e turizmit në Shqipëri

Ndërtimi i tre HEC në Kanionet e Osumit po pezullohet për shkak të mashtrimit me kordinatat dhe afatet e lejes së ndërtimit, por thelbi I problemit me HEC e vegjël në Shqipëri, duhet të kapërcej këtë prag.  Nga Mero Baze Në rastin konkret për shkak të alarmit të shtypit dhe faktor

No Pic available
  • 2018-01-25

Disa mite për luftën italo-greke dhe varrezat e ushtarëve grekë

Mero Baze Ka një vëmendje më të madhe seç meriton boshatisja e një varreze të ushtarëve grek në Sajmolë, një fushë e vogël buzë Vjosës, në Grykën e Këlcyrës. Dhe bashkë me këtë vëmendje të shtuar ka dhe një reaksion politik, të adresuar qartë kundër kësaj historie. Së p

No Pic available
  • 2016-11-27

Raporti anglez për Shqipërinë: Ka ministra që sdinë as shkrim e këndim

Ka hoxhallarë që shpallen nacionalistë grekë dhe priftërinj grekë që përkrahin planet turkoshake; shqiptarët janë një popull që nuk kanë unitet kombëtar, princi bën çi thotë gruaja, edhe familjet janë të përçara, ka njerëz me kulturë po ka edhe ministra që sdinë as shkrim e

Petro Marko: Gjaku i himariotëve është shqiptar, një histori me Ali Pashën dhe propaganda greke
  • 2016-11-04

Petro Marko: Gjaku i himariotëve është shqiptar, një histori me Ali Pashën dhe propaganda greke

Çjemi ne? Nga Petro Marko Pra çjemi ne? Shqiptarë! Po pse e humbëm gjuhën? Unë do të them ato që di: Pse nënat plaka, gjyshët dhe gjyshet dinë më mirë shqipen se greqishten? Pse qajmë e këndojmë në shqip? Pse fjalët e urta i themi në shqip? Siç duket që nga viti 1820 e këtej

Më gjeni një grek tjetër me emrin Fredi Bejleri
  • 2016-11-04

Më gjeni një grek tjetër me emrin Fredi Bejleri

Prof. Rami Memushaj   Para dy ditësh, në emisionin Dritare të Rudina Xhungës u rishfaq Vasil Bollanoja, personazh i njohur i 20 vjetëve të fundit, bashkë me Fredi Bejlerin, përfaqësues i PBDNJ-së, të dy të deklaruar si pjesëtarë të pakicës greke të Himarës. Në debat e sip

REPLIKAT- Çfarë nuk u dëgjua në Kuvend/ Ahmetaj-Berishës: Të pëlqejnë meshkujt e shkurtër
  • 2016-09-10

REPLIKAT- Çfarë nuk u dëgjua në Kuvend/ Ahmetaj-Berishës: Të pëlqejnë meshkujt e shkurtër

Parlamenti është shndërruar te enjten në një arenë debati dhe sherri për reformën në arsimin e lartë dhe mbjelljen e kanabisit në vend. Ish­kryeministri Sali Berisha me tone të ashpra akuzoi kreun e qeverisë dhe ministren e Arsimit se kanë vrarë ëndrrat e maturantëve me reformë

Universitetet shtetërore për FRESSH-in, maturantët i çojnë bujkrobër tek klientët e privatit
  • 2016-09-08

Universitetet shtetërore për FRESSH-in, maturantët i çojnë bujkrobër tek klientët e privatit

Ish-kryeministri: "Edi Eama, Al kapone i Shqipërisë. Janë prerë plantacione me arra për të mbjellë kanabis. Rama, Tahiri dhe Peleshi, tre emrat që dalin në të gjitha përgjimet e agjencive të huaja për kanabisin" Ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar dorëheqjen e Lindita N