Rezultate te kerkimit per termin: +Kurveleshit

Meta: total 275 / total_found 275 / time 0.000 / keyword[0] kurveleshit / docs[0] 275 / hits[0] 360 /
No Pic available
  • 2018-11-11

Bularati, Shehu Ramës: Trimërinë pas lufte se ha as qeni!

Trimërinë mbas lufte e urtësinë mbas kuvendit se ha as qeni! Me këtë shprehje frazeologjike, që sipas tij e ka origjinën nga Kurevleshi, deputeti demokrat i Gjirokastrës, Tritan Shehu ka zgjedhur të etiketojë reagimin e kryeministrit Edi Rama pas varrimit ekstremist të Konstandinos Kaçi

No Pic available
  • 2018-06-20

Robert Pichler ekspozitë në shtëpinë e Kadaresë

Një arkivol që kalon përroin! Është bosh apo me trup të vdekuri brenda? Duhet të jetë bosh, pasi hapi i burrit që mban arkivolin, ndihet i lehtë dhe kaq preçiz i ngulur mbi shkëmb, sikur të ishte një flutur e ndalur për të thithur furnizim mbi gojën e një luleje. Arkivoli duhet të

Tepelena turistike, çelet për herë të parë sezoni në qytet
  • 2018-05-29

Tepelena turistike, çelet për herë të parë sezoni në qytet

Edhe Tepelena do të ketë një sezon turistik zyrtar. Një javë e gjatë me aktivitete nisi në këtë qytet, për të promovuar kapacitete mikpritëse dhe për ta reklamuar Tepelenën me bukuritë e saj natyrore si një destinacion që duhet vizituar në jug. Edhe Tepelena bëhet turistike. Pë

Hidrocentral në Nivicë, Tërmeti që mbron kanionin nga tërmeti
  • 2018-02-12

Hidrocentral në Nivicë, Tërmeti që mbron kanionin nga tërmeti

Në luginën Bënçë-Kurvelesh të Tepelenës, katër shoqëri koncesionare kanë fituar të drejtën të ndërtojnë 8 HEC-e. Në tre HEC-e janë kryer disa punime, ndërsa në disa të tjera nuk është hedhur asnjë lopatë dhe. Bashkia e Tepelenës kundërshton ngritjen e tyre, pasi pretendon s

No Pic available
  • 2018-02-09

Për disa vija të kuqe për të ardhmen e turizmit në Shqipëri

Ndërtimi i tre HEC në Kanionet e Osumit po pezullohet për shkak të mashtrimit me kordinatat dhe afatet e lejes së ndërtimit, por thelbi I problemit me HEC e vegjël në Shqipëri, duhet të kapërcej këtë prag.  Nga Mero Baze Në rastin konkret për shkak të alarmit të shtypit dhe faktor

Fshati i perimeve që sot jeton me emigracionin
  • 2018-01-15

Fshati i perimeve që sot jeton me emigracionin

Humelica, një zonë tradicionale e kultivimit të perimeve vetëm 5 kilometra larg Gjirokastrës, nuk nxjerr pothuajse asgjë në treg. Banorët thonë se vijojnë të jetojnë prej emigracionit dhe se nuk kanë lehtësira për vaditje, fara apo tregje. Fshati që mori vendim të zhvendoset i gjith

Mërkur Bozgo, Lamtumirë Xhepeto!
  • 2017-11-11

Mërkur Bozgo, Lamtumirë Xhepeto!

Mërkur pse u vonove? Ti je përherë i pari nga aktorët që bëhesh gati për shfaqje? -Elma, po luante kombëtarja. Ku i dihet kur luan përsëri e nëse do ta shoh. Doja të të merrja njëherë të të thoja nëse mundej të mos isha në hapje të shfaqjes që ta shikoja. Ashtu? Atëherë pse n