Rezultate te kerkimit per termin: +KusariLila +Nuk

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.013 / keyword[0] kusarilila / docs[0] 3 / hits[0] 3 / keyword[1] nuk / docs[1] 919252 / hits[1] 3660939 /
No Pic available
  • 2011-04-13

Krasniqi mohon luftën kundër Presidentes Jahjaga

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka mohuar të jetë shprehur se zgjedhja e Presidentes Atifete Jahjaga duhet të përballet me Gjykatën Kushtetuese.Deklarata e pathënë e Pacollit u pa një ditë më parë si një luftë kundër Presidentes së re. Ishte deklarata e Krasniqit që

No Pic available
  • 2011-04-12

Thaçi e Pacolli rinegociojnë paktin, AKR shton ministritë

Marrëveshja mes PDKsë dhe AKR-së për ndarjen e pushtetit po rinegociohet dhe pritet të finalizohet gjatë kësaj jave.Pas humbjes së postit të Presidentit, AKR-ja do të ketë më shumë ministri nën mbikëqyrje për të qëndruar në koalicion. Behgjet Pacolli vazhdon të kërkojë edhe dy