Rezultate te kerkimit per termin: +Kushdo

Meta: total 1000 / total_found 11185 / time 0.005 / keyword[0] kushdo / docs[0] 11185 / hits[0] 12397 /
Noizy përjashton Encën nga OTR
  • 2017-02-13

Noizy përjashton Encën nga OTR

Ka ndodhur një përleshje mes dy artistëve më në zë të ShoWbizit shqiptar. Ata të dy të njohur për hitet e veta janë pjesë e një grupi. Bëhet fjalë për Noizyn dhe Encën. Pas intervistës së Encës në Prive, Noizy ka shpërthyer duke postuar një foto të zezë në Instagram dhe ka

Përplasja mes Prokurorit dhe Ambasadorit Amerikan. Pas kuintave Soros
  • 2017-02-11

Përplasja mes Prokurorit dhe Ambasadorit Amerikan. Pas kuintave Soros

Debati i ashpër ndërmjet Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë, Adriatik Llalla dhe Ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, tashmë është kthyer në një çështje në median ndërkombëtare. Pas disa mediave amerikane, në datën 11 shkurt, gazeta italiane Il Giornale i ka kushtua

No Pic available
  • 2017-02-11

Il Giornale: Përplasje mes Llallës dhe Lu, pas kuintave është Soros

Gazeta italiane, Il Giornale i ka kushtuar sot,  një hapësirë të gjerë debatit të ashpër ndërmjet Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë, Adriatik Llalla dhe Ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu. Në artikull theksi është vënë tek lidhjete Soros-it, të cilat tashmë jan

No Pic available
  • 2017-02-10

Veliaj: Kushdo që ndot qytetin, do të paguajë dëmin

Bashkia e Tiranës do të vijojë punën jo vetëm për pastrimin e qytetit, por në të njëjtën kohë do të forcojë edhe masat për parandalimin e saj. Në analizën vjetore të Ndërmarrjes së Punëtorëve të Qytetit Nr. 1, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deklaroi se është

Dietë në letërsi- Në listën e librave të ndaluar, veprat të njohura në letërsinë amerikane
  • 2017-02-09

Dietë në letërsi- Në listën e librave të ndaluar, veprat të njohura në letërsinë amerikane

Nga Albana M. Lifschin Në vitin që sapo lamë pas (2016), në një shkollë të mesme publike në Virxhinia u hoq nga programi mësimor Aventurat e Hakëllberi Finit(Adventures of Huckleberry Finn) e shkrimtarit Mark Tuein, për shkak se libri ka gjuhë fyese me karakter racor. Mendoni habinë ti

Intervista e montuar e Rezart Taçit? E sigurtë është që nuk ndodhet përballë gazetarit
  • 2017-02-09

Intervista e montuar e Rezart Taçit? E sigurtë është që nuk ndodhet përballë gazetarit

Lajmi i fundit për Rezart Taçin është se ai është i arrestuar nga autoritet zviceriane për një problem mashtrimi me një kompani me bazë në Zvicer dhe ndiqet në gjendje të lirë, por me detyrim qëndrimi në Zvicer. Dje u shpërnda një intervistë e tij me një televizon katundi që

No Pic available
  • 2017-02-09

Fermerët grekë në protestë, dogana e Kapshticës bllokohet për tre orë

Dogana e palës greke në pikën kufitare të Kapshticës nuk do të funksionojë për 3 orë, nga 11:00-14:00. Shkak është bërë greva e zhvilluar nga fermerët vendas, të cilët kanë njoftuar bllokimin e rrugëve në mesditë. Lajmi është bërë i ditur nga Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe