Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtet

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.610Z

Konviktorët protestojnë për kushtet

Studentët e Universitetit të Korçës protestojnë për kushtet që kanë në konviktet e tyre. Një grup i madh studentësh konviktorë janë mbledhur për të shprehur ankesat që kanë lidhur me kushtet e dy konvikteve të Universitetit "Fan S. Noli", që sipas tyre janë të papërshtatshme n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.851Z

Bankat shtrëngojnë kushtet e kredive

Bankat janë treguar më dorëlëshuara me individët dhe bizneset e mëdha, por jo dhe aq për bizneset e vogla, kur bëhet fjalë për kreditimin. Vrojtimi i tremujorit të dytë të këtij viti i publikuar nga Banka e Shqipërisë lidhur me ecurinë e kreditimit në vend reflekton një sjellje me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.974Z

"KURUM", mangësi me kushtet

• Puna në repartin e shkrirjes së uzinës turke "KURUM" në Elbasan do të rifillojë vetëm kur në këtë repart të jenë siguruar plotësisht kushtet për mbrojtjen e jetës së punëtorëve. Këtë bën me dije Inspektorati Shtetëror i Punës. Drejtori i kësaj strukture, Tho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.944Z

Vizat Shqiperia ka plotesuar kushtet

Zyrtarisht Shqiperia i ka plotesuar te gjitha kushtet per te perfituar nga liberalizimi i regjimit te vizave. Komisionerja per Punet e Brendshme dhe te Drejtesise Cecilia Malmstrom pas nje takimi me ministrin e Brendshem Lulzim Basha ka deklaruar se Komisioni Europian ka konkluduar se Shqiperia i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.590Z

Kushtet për liberalizim

Ministri i Brendshëm, Zenun Pajaziti, ka raportuar të hënën në Komisionin parlamentar për Integrime Europiane. Gjatë këtij takimi janë diskutuar vërejtjet që kanë dalë nga Raporti i Progresit, si menaxhimi i integruar i kufijve, vjedhja e provave në dhomën e dëshmive dhe operimi i s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.546Z

Sannino: Plotësoni kushtet para tetorit!

Drejtori i Përgjithshëm për Zgjerimin në Komisionin Evropian, Stefano Sannino, i ka bërë apel nga një konferencë në Bruksel klasës politike shqiptare për dakordësi mes palëve përpara tetorit. Në ditën e parë të nisjes së sesionit të ri parlamentar shqiptar, Sannino

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.124Z

Patozi: Kushtet e PS, absurde

Kryetari i grupit parlamentar te Partise Demokratike, Astrit Patozi komenton bojkotin e kuvendit nga Partia Socialiste, duke i konsideruar kushtet e vendosura, si absurde. "Kutite e votimit, nuk hapen nga kryeministri apo nga parlamenti po nga institucionet perkatese. Kushtet e opozi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama