Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetueses

Total: 2712
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.642Z

FOTOT/ Si e sheh rrjeti vendimin e Kushtetueses

Gjykata Kushtetuese rrëzoi sot kërkesën e PD për shpalljen antikushtetues të ligjit të Vetingut. PD reagoi duke thënë se e pranon vendimin, por shtoi se në këtë mënyrë Rama po merr në duart e tij kontrollin e sistemit të drejtësisë. Por rrjeti, si gjithmonë, e ka pritur me humo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.535Z

Vladimir Kristo shpjegon dorëheqjen dhe sulmon kreun e Kushtetueses

Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo sulmon kreun e Kushtetueses, në lidhje me shortin e hedhur pak ditë më parë për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED). Sipas tij, kur është hedhur shorti i anëtarëve, kreu i Gjykatës Bashkim Dedja të gjithë anëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.895Z

Kreu i Kushtetueses, 'Ligjet' miratojnë kandidaturën e presidentit

TIRANË-Komisioni Parlamentar i Ligjeve, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut diskutoi dhe miratoi sot dekretin me nr. 8341 të presidentit, “Për emërimin e kryetarit të Gjykatës Kushtetuese”. I dekretuari i presidentit për një mandat të dytë në krye të Kushtetuese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.387Z

Në pritje të vendimit të Kushtetueses

Nga Arian Starova Më në fund dhe duke shkelur mbi shkopinj të gjithëfarëshëm të vënë parreshtur nën rrota, reforma në drejtësi ka ardhur në një pikë, ku dhe kur, interesat e palëve kundërshtare që po debatojnë për shumë muaj kanë dalë hapur. Ato nuk mund të fshihen më me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.639Z

Reagon Rama pas vendimit të Kushtetueses: Se penguan dot!

Kryeministri Rama ka reaguar menjëherë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që shpalli kushtetues Vetingun. Sipas mediave Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e PD kundër Vetingut! E vonuan po s’e ndalën dot. Tani koha për të nisur zbatimin sa më parë! Të fillojmë spastrimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.282Z

Ndryshimi i kombesise Gjykata e Permetit kerkese Kushtetueses

Gjykata e Permetit i ka derguar sot nje kerkese Gjykates Kushtetuese ku kundershton ligjin per gjendjen civile. Reagimi i Gjykates se Permetit vjen pas ndryshimit te kombesise nga shqiptare ne greke nga ana e qytetareve ne kete qytet. Ne kerkesen e saj drejtuar Kushtetueses kjo gjykate argument

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.124Z

Thaçi: Respektoj vendimin e Kushtetueses për zgjedhjen e Pacollit

Hashim Thaçi Prishtinë, 30 mars 2011, NOA Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi deklaroi sot se do të respektojë çdo vendim të Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjen e presidentit Behgjet Pacolli. Kryeministri Thaçi reagoi për të parën herë për çështjen Pacolli në fillim të mbledhjes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama