Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuts

Meta: total 284 / total_found 284 / time 0.000 / keyword[0] kushtetuts / docs[0] 284 / hits[0] 401 /
Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën
  • 2019-02-09

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

No Pic available
  • 2019-02-09

Unaza e Re, Meta sulmon projektin: Ka shpikje jashtë ligjeve të Shqipërisë!

Në një intervistë ngë Uashingtoni për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta është përgjigjur për disa nga temat më të nxehta që kanë rrëmbyer vëmendjen e shqiptarëve në këtë fillim viti. Duke folur për përplasjet e vazhdueshme Presidencë-Kryeministri, Meta është ndalur tek

Francë, qindra përkrahës kundër stilit autoritar të Macron
  • 2017-11-15

Francë, qindra përkrahës kundër stilit autoritar të Macron

Pikrisht n jubileun e gjashtmujorit qindra prkrahs t presidentit  Macron deklarojn se distancohen nga mbshtetja pr t. N nj letr t hapur ata kritikojn stilin autoritar brenda lvizjes s tij. “100 demokratt” e quan veten grupi i kryengritsve, ndr t cilt bjn pjes edhe disa prfaqsues t zgjed

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij
  • 2016-07-19

Një apel për deputetët e PD nga një demokrat: Votoni reformn pr Shqiprin, jo pr Salinë. Mos mbroni krimet e tij

Nga Zef Brozi Me 21 Korrik cdo deputet i Mazhorancs dhe Opozits dhe gjith Parlamenti i Shqipris ka shansin e madh t dshmoj me votn e vet Pro Projektit t Reforms pr Drejtsin se e do Shqiprin, se sht pr pranimin e Shqipris n Bashkimin Europian, se sht pr forcimin e marrdhnieve me Amerikn dhe Europn

Kosova pas vendimit të GJND-së në rrugëtimin e njohjes ndërkombëtare
  • 2014-02-18

Kosova pas vendimit të GJND-së në rrugëtimin e njohjes ndërkombëtare

Nga Ilir Kalemaj Rasti i Kosovës në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë në një nga vendimet e saj më të bujshme në 22 korrik të 2010-ës, me një shumicë 10 me 4, vendosi të përmbyllë në mënyrë përfundimtare atë proces të shpërbërjes

Vrasja e Nazimes!
  • 2012-09-11

Vrasja e Nazimes!

Un vajtoj pr turpin ton, jo pr nderin e Nazimes Nga Hamdi Jupe Nazimeja shte nj adoleshente, vetm 18 vjec, ndrsa ne gazetart, m i riu 22 dhe m i vjetri mbi shtatdhjet vjec. Por ne iu sulm asaj si nj lukuni cakenjsh, kush e kush t shqyente ndonj cop nga trupi dhe shpirti i saj i vrar

No Pic available
  • 2012-03-04

Topi propozon Sali Shehunper kryetar te KLSH-se

TIRANE- Presidenti Bamir Topi propozon Sali Shehun pr postin e Kryetarit t Lart t Kshillit t Lart t Drejtsis. Dekreti me nr 7137 mban datn e sotme (27 tetor 2011) dhe sht botuar sot n faqen zyrtare t Presidentit t Republiks. Aktualisht postin e kreut t KLSH-s e ka Robert ekut, i cili u zgjodh nga K