Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetut

Total: 9277
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.904Z

Dita e Kushtetutës

15 vjet më parë, më 22 nëntor 1998, Kushtetuta aktuale e Shqipërisë u miratua nga populli me referendum. Miratimi i një Kushtetute në vetvete shënon një moment të rëndësishëm historik për zhvillimin dhe të ardhmen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.232Z

Presidentja OK me kushtetutën

Kabineti i presidentës së Kosovës, Atifete Jahjaga, konsideron që kjo e fundit nuk ka bërë shkeljë të kushtetutës kur ka emëruar për koordinator poltik të bisedimeve me Serbinë, deputetin e AAK-së, Blerim Shala. Ramush Tahiri, k&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.502Z

Gjykata Kushtetuese:Krasniqi nuk kashkelur Kushtetutën

PRISHTINE- Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur se Jakup Krasniqi nuk ka shkelur Kushtetutën e Kosovës duke ushtruar detyrën e presidentit dhe duke mbajtur në të njëjtën kohë edhe postin e sekretarit të përgjithshëm të Partisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.818Z

Kryeministria:Presidenti zgjidhet sipas Kushtetutës

TIRANE- Zyra e shtypit pranë Këshillit të Ministrave përgënjeshtron lajmin e publikuar sot në dy të përditshme shqiptare sipas të cilave kryeministri në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar të Partisë Demokratike është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.510Z

Ligjet e marrëveshjes hapin Kushtetutën

Zbatimi i marrëveshjes së 19 prillit në Bruksel e arritur mes dy kryeministrave, të Kosovës dhe Serbisë, po del që s’mund të gjejë zbatim pa nisur me ndryshimet në Kushtetutën e Kosovës. Pavarësisht deklarimeve të zyrtar&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.488Z

Mblidhet komisionipër amendamentine Kushtetutës

PRISHTINE- Në Prishtinë është mbledhur sot komisioni për amendamentimin e Kushtetutës së Republikës së Kosovës.Anëtarët e këtij komisioni kanë thënë se do të studiohet mirë gjithë dokumenti i Kushtetut&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.124Z

Betimi pa kushtetutë

Udhëzimi i cili u është dërguar të gjithë kryetarëve të komunave të porsazgjedhur në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, i hartuar nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, që i sqaron të gjitha procedurat e konstituimit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama