Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuta

Meta: total 1000 / total_found 13651 / time 0.006 / keyword[0] kushtetuta / docs[0] 13651 / hits[0] 20023 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Fatmir Xhafaj: Në korrik 2015 qeveria mund të binte për shkak të LSI

Kandidati për deputet në Tiranë dhe ish-ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj tha se në korrik të 2015 qeveria rrezikonte të binte sepse LSI kishte konflikt me PS për reformën në drejtësi. Xhafaj tha në specialen për zgjedhjet në Tonight Ilva Tare se ishte i habitur nga gju

No Pic available
  • 2017-06-23

Fatmir Xhafaj tregon çfarë është diskutuar në takimin Rama-Basha

Fatmir Xhafaj tha në Tonight Ilva Tare se në marrëveshjen Rama-Basha të 18 majit është rënë dakord për ndryshimet kushtetuese që lidhen me sistemin zgjedhor dhe reformën zgjedhore.  I pyetur nga analistë Afrim Krasniqi se nëse janë artikuluar zgjedhje e presidentit nga populli apo

No Pic available
  • 2017-06-20

LSI kërkon kontroll mendor për Edi Ramën, e padit në Prokurori

Lëvizja Socialiste për Integrim ka paditur në Prokurori Kryeministrin Edi Rama, pasi sipas saj ai shkeli ligjin kur ftoi policinë të marrë vota për PS Në një njoftim për mediat, thuhet se thirrjet e Ramës për policinë e shtetit përbëjnë ngjarjen më të rëndë të thyerjes së ligji

No Pic available
  • 2017-06-20

Veseli: Nuk shoh alternativa, Haradinaj do të jetë kryeministër

Mandatari ynë Ramush Haradinaj do të jetë kryeministër i Kosovës, për arsye se është një çështje e interpretimit të vet vullnetit të qytetarëve tanë, ka thënë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë. Të njëjtën k

No Pic available
  • 2017-06-18

Braçe: Betimi i Metës për armatosje, akti më i rëndë. Rilindës i gjuhës së dhunshme të Berishës

Deputeti socialist Erion Braçe ka dënuar gjuhën e përdorur nga Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, kur nga Lezha deklaroi se ai do të armatosë popullin nëse policia nuk merr masa ndaj dhunuesve. Braçe e krahason Metën me ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili pak muaj më parë përmendi armë

No Pic available
  • 2017-06-18

Apeli i kreut të KQZ për votuesit dhe liderët politikë

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri u bëri apel votuesve dhe simpatizantëve të partive politike për tu distancuar nga çdo veprim i dhunshëm. Duke shprehur shqetësimin e thellë për disa incidente të publikuara në media, Zguri thotë tespektimi i vullnetit të lirë të

No Pic available
  • 2017-06-16

Kurti: Vetëvendosje është partia më e madhe, i takon formimi i Qeverisë

Nuk ka kuptim të formohet Qeveria duke u varur nga Lista Serbe dhe ne jemi të bindur që një Qeveri e varur nga Lista Serbe do ti kishte dy kryeqytete, edhe Prishtinën edhe Beogradin, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Albin Kurti. Sipas tij, koalicioni PDK, AAK dhe Nisma do