Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetuten

Meta: total 1000 / total_found 3692 / time 0.002 / keyword[0] kushtetuten / docs[0] 3692 / hits[0] 5076 /
Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas/ Berisha: Jemi në gjendje të jashtëzakonshme, është pranuar

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar një puç kushtetues futjen e ushtrisë në Rinas. Berisha ka lëshuar edhe një sërë akuzash të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka. Duke iu referuar Kushtetutës, ish-kryeministri thekson se vendimi

Berisha mbron gjyqtarët e shkarkuar: Gjueti shtrigash ndaj veriorëve!
  • 2018-07-18

Berisha mbron gjyqtarët e shkarkuar: Gjueti shtrigash ndaj veriorëve!

Shkarkimi nga detyra i dy anëtarëve të Gjykatës së Lartë, Tom Ndreca dhe Admir Thanza, për ish-kryeministrin Sali Berisha vjen nga Kryeministri Edi Rama. Përmes një statusi në Facebook, Berisha thekson se qëllimi i Ramës është hakmarrja dhe gjuetia e shtrigave ndaj shqiptarëve me orig

Berisha: Trajtim çnjerëzor i protestuesve, kjo ska ndodhur as në diktaturë
  • 2018-04-02

Berisha: Trajtim çnjerëzor i protestuesve, kjo ska ndodhur as në diktaturë

Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një postimi në Facebook, ka denoncuar trajtimin çnjerëzor që sipas tij po u bëhet 23 të arrestuarve të protestës së Rrugës së Kombit. Berisha shkruan se urdhër-arrestet për protestuesit nuk janë lëshuar nga prokuroria, por janë plotësuar

No Pic available
  • 2018-02-17

Përfaqësues i shoqërisë civile letër të hapur ministrit Xhafaj: Jeni po kaq djallëzor, sa një mendje kriminale

Pedagogu dhe aktivisti i njohur i shoqërisë civile Erion Kristo i shkruan një letër të hapur ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pas prangosjes së avokatit Adriatik Lapaj, i cili ishte pjesëmarrës në protestën e zhvilluar para  Kuvendit nga punonjësit e by-pass-it të Fierit dhe Vl

Vasili: Komedia me policinë vazhdon
  • 2017-12-26

Vasili: Komedia me policinë vazhdon

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar për takimin e sotëm të ministrave me  Policinë. Në një koment në Facebook, Vasili tha se Policia i rrahu vajzat deputete dhe i tërhoqi zvarrë në protestën për mbrojtjen e Kushtetutës dhe as falje nuk kërkoi, ndërsa policët e b

No Pic available
  • 2017-12-20

Kryeprokurorja/ Plas debati në profilin e gazetares, ja çfarë i tregon Delina Fico 

Aktivistja e shoqërisë civile, Delina Fico dhe gazetarja Sonila Meço janë përfshirë në një debat në lidhje me deklaratat e Ambasadaës Amerikane në Tiranë. Fico i ka postuar në profilin e Facebook të Meços, deklaratën e ambasadës amerikane, si kundërpërgjigje për gazetaren,

Situatë e pazakontë/ Arta Marku betohet mes kaosit e tymit si Kryeprokurore e Përkohshme 
  • 2017-12-18

Situatë e pazakontë/ Arta Marku betohet mes kaosit e tymit si Kryeprokurore e Përkohshme 

 TIRANE- Arta Marku e përzgjedhura e mazhorancës për postin e Kryeprokurores së Përkohshme është votuar sot në Kuvend në një situatë të pazakontë, mes tymit e kundërshtimit opozitar, ndërsa në kushte po kaq ekstreme ajo u betua pasi Kryeparlamentari Gramoz Ruçi i lexoi Kushtetutën