Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetutes

Total: 4576
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.574Z

Manjani:Berisha dhunuesi i Kushtetutes

Sali Berisha dhe qeverisja e tij kane prodhuar legjislacion anti kushtetutes me shumice. Qe nga ligji per KLD e deri tek ligji i dosjeve, Sali Berisha eshte rekorduar ne memorien e ketij shteti, si dhunuesi me i madh i Kushtetutes ne vend. Ky eshte konstatimi i Partise Socialiste, qe ka premtuar rip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.176Z

Ngjela: Qeveria, atentate kunder kushtetutes

Kryetari i Partise Ligj dhe Drejtesi, Spartak Ngjela ka deklaruar se gjate ketyre kater viteve qeveria ka bere disa atentate ndaj kushtetutes. “Qeveria bllokoi shtetin me nje parlament qe nuk funksionoi, pasi beri disa atentate kunder kushtetutes”, eshte shprehur Ngjela. &ldq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.475Z

Perkujtohet 1 vjetori i Kushtetutes

Kuvendi i Republikes se Kosoves eshte mbledhur ne nje seance solemne per te shenuar nje vjetorin e miratimit te Kushtetutes se shtetit te pavarur e sovran. Kryetari i Parlamentit Jakup Krasniqi deklaroi se "ende ka veshtiresi ne zbatimin e Kushtetutes ne tere territorin e vendit", ndersa i kerkoi q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.399Z

Turqia voton per ndryshimin e kushtetutes

Referendumi eshte nje raund tjeter ne luften emocionale qe po zhvillojne prej kohesh tashme elita e vjeter kemaliste e laiciste turke dhe partise qeverisese konservatore dhe fetare AKP. Shefi i kesaj partie Rexhep Taip Erdogan mbajti fjalime ne shume qytete te medha turke duke iu lutur votuesve per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.681Z

Anastasi: Respektimi i Kushtetutes, i rendesishem

“Ceshtja e njohjes se kushtetutes eshte shume e rendesishme, pasi mbi kushtetuten ngrihet dhe ndertohet shteti i se drejtes dhe duhet te mesohet si te lexohet”. Me kete koment e ka nisur biseden konstitucionalistja Aurela Anastasi ne emisionin “Shqip”. Sipas saj,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:35.989Z

Meta Dekretet sipas Kushtetutes

brbrKete jave perplasja presidence-kryeministri ka njohur kulme te reja per shkak te voneses ne dekretimin e dy ministrave nga ana e kreut te shtetit por i vetmi qe ka qendruar jashte konfliktit eshte kryetari i LSI Ilir Meta brbr brbrMeta ka mbajtur nje pozicion qe jemi mesuar ta shohim shpesh te d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.499Z

Referendum per ndryshimin e kushtetutes ne Turqi

Referendumi eshte nje raund tjeter ne luften emocionale qe po zhvillojne prej kohesh tashme elita e vjeter kemaliste e laiketurke dhe parti qeverisese konservatore- AKP. Shefi i kesaj partie Rexhep Taip Erdogan mbajti fjalime ne shume qytete te medha turke duke iu lutur votuesve per PO. Kritike n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama