Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetutes

Meta: total 1000 / total_found 4517 / time 0.002 / keyword[0] kushtetutes / docs[0] 4517 / hits[0] 7064 /
No Pic available
  • 2017-05-20

Të rinjtë kanë shans ti japin formë imazhit të Shqipërisë në Europë

Pamjet e radha bardh e zi të Marubëve të ardhura ndër vite, u ndërthurën në mënyrë të veçantë me Shqipërinë e sotme plot ngjyra, të sjella përmes objektivit të të rinjve në “Colours of Albania”. Fushata mbarëkombëtare dhe konkursi fotografik në mediat sociale për p

No Pic available
  • 2017-05-17

Bylykbashi: Zgjedhjet mund të zhvillohen edhe pas 9 shtatorit

Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka bërë një shpjegim për datën e zgjidhjeve. Në një postim në facebook, Bylykbashi sqaron se zgjedhjet mund të zhvillohen edhe pas datës 9 shtator. Kjo sipas tij mund të bëhet me nje dispozite tranzitore. Ai thotë se data e caktuar nga presidenti për mbaj

No Pic available
  • 2017-05-17

Negociatat, PS sheq dorë nga 18 qershori

Partia Socialiste nuk heq dorë nga 18 qershori dhe se shpreson deri ne sekonden e renies se gongut te fushates zyrtare, per nje rezultat pozitiv ne funksion te perfshirjes se PD-se ne zgjedhje  Në një deklaratë për mediat, sqarohet  se Partia Socialiste e mbeshtet fuqimisht kete

No Pic available
  • 2017-04-08

Peleshi thumbon Metën: Nuk kemi ne faj nëse LSI ska ofertë për votën

Zëvendëskryeministri Niko Peleshi, ka paralajmëruar ditë të qeta për Partinë Socialiste deri në 18 qershor. Nga qyteti i Korçës, Peleshi theksoi se PS respekton Kushtetutën dhe datën e zgjedhjeve, ndërsa thumboi dhe LSI-në. Për ne si Parti Socialiste ditet do jene te qeta deri me 18 Q

No Pic available
  • 2017-03-23

Zgjedhja e Presidentit të ri, Biba analizon: Procesi nis më 14 prill

Kryetari i KQZ-së, Denar Biba publikon një analizë juridike ku argumenton se çfarë parashikon kushtetuta lidhur me zgjedhjen e presidentit. Ai merr në konsideratë jo vetëm zgjedhjen e presidentit në një kohë të zakonshme por dhe kur ky proces përkon me përfundimin e mandatit të Kuvend

No Pic available
  • 2017-02-26

Vasili tjetër letër për bordin e ONM: Roli i Sekretarit të Ramës i paligjshëm

Pas reagimit të komisionerit Hahn për bordin e ONM, Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili ka nisur një tjetër letër në drejtim të presidentit, kryeministrit, kreut të Kuvendit dhe Ambasadorëve Lu dhe Vlahutin. Letra të cilën Ora News e disponon mban datën 20 shkurt 2017. Vasili rinënviz

Hahn shuplake kritikeve per bordin e ONM-se shte kushtetues
  • 2017-02-18

Hahn shuplake kritikeve per bordin e ONM-se shte kushtetues

brbrPikepyetjet e ngritura nga dy ministra te LSI-se per Bordin e menaxhimit te Operacionit Nderkombetar te Monitorimit e kane lene te habitur komisionerin per Zgjerimin Johannes Hahn Ne nje leter te derguar pak dite me pare nga Ministrja e INTEGRIMIT Klajda Gjosha ku pretendohej se Bordi i ONM nuk