Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtetutn

Total: 235
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.327Z

Patozi: Transparenc pa shkelur Kushtetutn

I mandatuari i mazhorancës për negociata për zgjidhjen e ngërcit, Astrit Patozi deklaroi se shpreson që në ditët e ardhshme të procedohet sa më parë për ngritjen e Komisionit hetimor, më qëllim transparencën dhe jo shkeljen e kushtetutës së vendit. "I bëra të qar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.851Z

Kredibiliteti i munguar i Kushtetutes

Nj nga faktort themelor t krizs se zgjatur t tranzicionit t vendit ton sht edhe kredibiliteti i munguar, i cnuar dhe i deformuar i institucioneve kushtetuese. Ky kredibilitet sjell impaktin negativ politik t shkalls s ult t besueshmris s tyre publike, t cilsis s ult t reformave dhe t procesev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

Manjani: Reforma n drejtsi jo me PD-n

Realizimi i Reforms n Drejtsi sht i pamundur n nj koh t till si kjo e sotmja ku partia shtet ka pushtuar gjithka. Kshtu ka deklaruar para mediave Kryetari i Komisionit t Ligjeve pran Asambles Kombtare t PSSH-s, Ylli Manjani sipas t cilit Partia Socialiste dhe partit e opozits, jan t vendosura ta ref

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.178Z

Meta: Transparenca, n prputhje me Kushtetutn

Sali Berisha dhe Ilir Meta mund të kenë vlerësime të ndryshme për emërimet e Presidentit në insitucionet kushtetuese, por kur flitet për ceshtjen e zgjedhjeve dhe mënyrës së hetimit të tyre ata nuk kanë asnjë dallim.(UPDATE) Një ditë përpara takimit Patozi-Ruci, numri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.991Z

Ina Rama: Goditje krimit

N analizn 9 mujore t Prokuroris, kryeprokurorja Ina Rama deklaroi se institucioni i Prokuroris sht nj institucion i pavarur dhe si i till, ai duhet t bazohet vetm mbi Kushtetutn dhe ligjin. Kryeprokurorja Rama, para prokurorve, iu krkoi atyre q askush t mos shptoj nga vnia prpara ligjit, ndrsa ka th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.376Z

PPE: Opozita shqiptare të pranojë rezultatin e zgjedhjeve

12 ministra t Partive Popullore Europiane t mbledhur n Rom, i krkojn opozits shqiptare t pranoj rezultatin e zgjedhjeve dhe t zbatoj Kushtetutn dhe ligjet n fuqi. N nj takim t organizuar nga ministri i Jashtm italian, Franko Fratini, u dol me nj deklarat t prbashkt pr Shqiprin, ku konsiderohet shqet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.859Z

Noka: Rama, qesharak kur sulmon Evropën dhe Perëndimin

Partia Demokratike ka akuzuar liderin e Partis Socialiste, Edi Rama, se po sulmon lidert evropian. Deputeti demokrat, Flamur Noka, ka dal dje para mediave pr t’iu kundrprgjigjur Rsms dhe pr t prshndetur deklaratn enga Partit Popullore, Presidenti Martens dhe koordinatort e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama