Rezultate te kerkimit per termin: +Kushti

Meta: total 1000 / total_found 4390 / time 0.002 / keyword[0] kushti / docs[0] 4390 / hits[0] 5007 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Basha: Deputetët do zgjidhen në 2 vjet, PS vagon për skrap. Akuza Ahmetajt

Sonte në studion e Arena nga Dritan Hila në Ora News është i ftuar lideri i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Intervista vjen katër ditë përpara zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të 25 qershorit. Ekonomia, aleancat, shpresat dhe dilemat e Lulzim Bashës në këto zgjedhje dhe pas t

No Pic available
  • 2017-06-21

Koalicioni paszgjedhor, Basha përjashton vetëm PS, vagon për skrap

Kryetari i PD-se Lulzim Basha ishte sot i ftuar në studion e emisionit “Arena” në Ora News për të treguar programin e tij ekonomik por dhe koalicionet paszgjedhore, ndonëse shprehet i bindur se do të fitojë mbi 72 mandatet për të qeverisur i vetëm.  Duke folur për listat

Biznesmeni varroset për së gjalli, telefonata me të vëllain nga varri
  • 2017-06-09

Biznesmeni varroset për së gjalli, telefonata me të vëllain nga varri

Një biznesmen në Rusi është varrosur për së gjalli nga një grup gangsterësh pasi nuk ka mundur të shlyej një borxh jo të fort të vogël. Biznesmeni Khikmet Salaev, 41 vjeç, u rrëmbye dhe u varros dhe kushti i zhvarrimti ishte vetëm nëse paguante shumën, rreth 30 milion rubla, ose 41

Diana Çuli : Dikur kisha frikë të bëja personazhe femra
  • 2017-05-23

Diana Çuli : Dikur kisha frikë të bëja personazhe femra

Intervistë me shkrimtaren e njohur Alda BARDHYLI Një guan nuk është asnjëherë vetëm natën. Jean-Paul Sartre filozofi dhe shkrimtar i njohur francez e shprehte shpesh këtë, teksa përpiqej të gjente lidhjet e padukshme mes femrës dhe natës. Por një grua që shkruan është diccka tjet

No Pic available
  • 2017-05-19

Nga Armir Shkurti/ Kush fitoi nga marrëveshja dhe çdo të bëhet me opozitën tash e mbrapa?

Qeveri teknike pa Ramën kryeministër është kushti i patjetërsueshëm i Lulzim Bashës dhe opozitës së bashkuar në protestën maratonë prej 3 muajsh. Argumenti për këtë kërkesë është se Edi Rama është në krye të trafikut të hashashit dhe se me paratë e hashashit do të tjetërso

No Pic available
  • 2017-05-15

Basha: Nuk ka problem që skam mbështetjen e SHBA-BE. Si ma mori Rama fortesën katolike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpjeguar se përse nuk pranoi ofertën e bërë nga ndërkombëtarët më 25 prill në Tiranë. Duke folur për gazetën austriake, Der Standard, Basha tha nuk na është ofruar një qeveri e vërtetë teknike. Basha tha se kërkon që zgjedhjet të

KUR RAMA DHE BERISHA U PËRQAFUAN PËRZEMËRSISHT
  • 2017-05-14

KUR RAMA DHE BERISHA U PËRQAFUAN PËRZEMËRSISHT

Lindita ARAPI Në një zonë tërësisht të vetmuar pranë Grenoblës në Francë gjendet një urdhër murgjish, i quajtur “Ordo Cartusiensis”- “Urdhri i Kartuzias”, i famshëm si “Urdhri i heshtjes”. Larg botës, pa radio, pa telefon, pa internet, në një hesh