Rezultate te kerkimit per termin: +Kushtuese

Meta: total 212 / total_found 212 / time 0.000 / keyword[0] kushtuese / docs[0] 212 / hits[0] 221 /
No Pic available
  • 2017-03-21

Serbia nuk mund të anulojë vendimet e Qeverisë së Kosovës

Qeveria e Serbisë nuk ka mundësi që të anulojë asnjë vendim të qeverisë së Kosovës dhe deklaratat e tilla shërbejnë vetëm për nevojat e brendshme të udhëheqësve shtetërorë në Serbi, i ka thënë Radios Evropa e Lirë, zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi. Deklarimet

No Pic available
  • 2017-02-02

Rumani, 300 000 njerëz në demonstrata. Presidenti: Jam i impresionuar!

Kryeministri i Rumanisë ka refuzuar që të shfuqizojë ligjet që kritikët thonë se synojnë që të lënë të lirë zyrtarët e korruptuar që janë në burg. Vendi po përballet me protestat më të mëdha popullore që pas rënies së komunizmit. Të paktën kështu vlerëson britanikja Guar

Këtë fundjavë frika e tregjeve financiare ka vetëm një emër: Donald Trump!
  • 2016-11-05

Këtë fundjavë frika e tregjeve financiare ka vetëm një emër: Donald Trump!

Sipas të gjitha gjasave, akterët kryesorë në treg janë duke u pozicionuar për tu mbrojtur nga një devalvim i pritshëm i tregjeve, në rast të fitores së Donald Trumpit. Nga Alban Nevzati Në tregjet financiare botërore po mbretëron shqetësim i madh për shkak të mundësisë së fito

Akuzat e Donald Lu, Kokëdhima: Nëpërkëmbi etikën diplomatike
  • 2016-11-04

Akuzat e Donald Lu, Kokëdhima: Nëpërkëmbi etikën diplomatike

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima në një konferencë për mediat ditën e sotme, iu përgjigj deklaratave të një ditë më parë të ambasadorit amerikan në Tiranë Donald Lu që e akuzoi si të korruptuar. Duke renditur që nga fillimi aktivitetin e tij në fushën e biznesi

No Pic available
  • 2016-10-14

Kushtetuesja të vendosë ose Trepça shkon në likuidim

Gjykata Kushtetuese e Republikës së Kosovës në mënyrë të përshpejtuar duhet të trajtojë lëndën e proceduar nga Lista Serbe për Ligjin mbi Trepçën dhe të jap një interpretim ligjor para datës 2 nëntor, pasi kjo datë është afati i fundit kohor kur Trepça mund të shkojë në lik

Veliaj: Nuk ka më planet urbanistike në bazë të interesave
  • 2016-10-10

Veliaj: Nuk ka më planet urbanistike në bazë të interesave

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka prezantuar planin e përgjithshëm vendor të Tiranës. Në fjalën e mbajtur, Veliaj deklaroi se ky plan ka marrë shumë mendime dhe sugjerime. Gjithashtu ai shtoi se deri më sot planet urbanistike kanë funksionuar në bazë të interesave. “Kjo është

No Pic available
  • 2016-08-09

Ngërçi me Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, Nishani takon sot krerët e grupeve

Një ditë pas takimit me konstitucionalistë, eksperte ligjore dhe akademikë lidhur me procesin ligjor të shqyrtimit dhe të përzgjedhjes me anë të shortit të kandidaturave për anëtarët e ardhshëm të Këshillit e Emërimeve të Drejtësisë, kreu i Shtetit Bujar Nishani do të zhvillojë