Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvajtin

Total: 173
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.341Z

FOTOT/ 700 Petale, një monument për Kuvajtin në Tiranë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka paraqitur një tjetër monument në Tiranë. Një pjesë e hapësirës së lulishtes në zonën ndërmjet xhamisë së Ethem Beut dhe Pallatit të Kulturës në Tiranë, është zëvendësuar me pllaka dhe beton në formë stolash, ku njerëzit mu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.417Z

Miq me Kuvajtin

Jassem Mohammad Al Kharafi takoi sot Hashim Thaçin. Kryeparlamentari kuvajtian foli për miqësi mes dy vendeve, derisa tha se shumë shpejt do të zyrtarizohet vendimi i këtij shteti për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur sot Kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.375Z

Pese marreveshje me Kuvajtin

Kryeministri i Kuvajtit, Sheikh Nasser Mohamed Al - Ahmed Al - Sabah dhe ai shqiptar, Berisha theksuan dje ne nje konference te perbashket per shtyp marredheniet miqesore qe ekzistojne mes dy vendeve. Kryeministri kuvajtian theksoi se investitoret e ketij vendi ishin te interesuar per te zgjeruar ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.488Z

OKB, kompenson Kuvajtin për luftën me Irakun

Nju Jork, 29 korrik, NOA Kuvajti është kompensuar për luftën me Irakun, me 650 milion dollarë të tjera, nga OKB-ja. Organizata e Kombeve të Bashkuara vendosi të derdhë sot këtë shumë, që bashkë me kompensimet e mëparshme e çon shumën e përgjithshme të kompensimit për luft

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.539Z

Vala e protestave perfshin Kuvajtin

Vala e protestave që ka përfshirë së fundmi Lindjen e Mesme ka prekur edhe Kuvajtin. Demonstrues beduinë, që kërkojnë kombësinë, janë përfshirë në një demonstratë ku mbeten të plagosur të pakt&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.440Z

Presidenti Topi: Linjë ajrore me Kuvajtin

Presidenti Topi me sheikun Sabah Al-Kalid Al-Sabah Në ditën e dytë të qëndrimit në Kuvajt, Presidenti Bamir Topi zhvilloi një takim me përfaqësues të kompanisë më të madhe kuvajtiane Alimtiaz Investment Group dhe me drejtues të tjerë të bizneseve të ndryshme të Shtetit të Kuvajtit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.736Z

Meta-Al Omair Bashkepunim me Kuvajtin per rritjen e investimeve

Transmetuar me 24032016 - 1515 Tirane 24 mars 2016 NOAal - Kryetari i KuvenditIlir Meta priti sot Ali Saleh Al-Omair Minister i Shtetit per Parlamentin Minister i Puneve Publike te Kuvajtit njekohesisht Kryetar i Autoritetit Publik p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama