Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvajtin

Meta: total 182 / total_found 182 / time 0.000 / keyword[0] kuvajtin / docs[0] 182 / hits[0] 209 /
Tillerson do të vizitojë Lindjen e Mesme
  • 2018-02-09

Tillerson do të vizitojë Lindjen e Mesme

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson do të udhëtojë në Lindjen e Mesme, në mesin e tensioneve të ngritura, pas rritjes së dhunës në Siri. Departamenti amerikan i Shtetit ka njoftuar më 8 shkurt se Tillerson do të vizitojë, Turqinë, Libanin, Egjiptin dhe Kuvajtin në datat 11-16

No Pic available
  • 2017-07-23

Erdogan vizitë në vendet e Gjirit për të ndërmjetësuar krizën e Katarit

Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan ndodhet në vendet e Gjirit arab këtë fundjavë në përpjekje për të rregulluar çarjen e thellë midis Katarit dhe fqinjit të saj, por aleati i fortë i Katarit mund ta gjejë veten me pak hapësirë për të manovruar si ndërmjetës. Erdogan ka mbështe

No Pic available
  • 2016-08-02

Çfarë ka ndodhur më 2 gusht?

2 gusht 338 pes – një ushtri e Maqedonisë e kryesuar nga Philip II mundi forcat e bashkuara të Athinës dhe Tebës, në Chaeronea, Boeoti, duke siguruar mbizotërimin maqedonas në More dhe Egje. Filip II lindur më 382 pes, ishte mbret i Maqedonisë nga viti 359 pes deri kur u vra më 336

No Pic available
  • 2016-06-04

10 fakte pikante nga jeta e Muhamed Ali, The Greatest

Ai ka luftuar me krokodilët, është përballur me një balenë. Ai ka futur rrufenë në burg. Ai është Muhamed Ali, një nga figurat më të famshme të shekullit 20. Tre herë kampioni i botës për peshat e rënda ka disa fakte dhe histori të çuditshme. Njeriu që tronditi botën është

Sot miqesorja me Ukrainen
  • 2016-06-03

Sot miqesorja me Ukrainen

brbrKombetarja shqiptare e futbollit do te perballet ne miqesoren e fundit  me Ukrainen Ky takimi shikohet si testi i  fundit serioz ne prag te finaleve te kampionatit europian France 2016 Trajneri De Biasi ka bere te ditur se do te fuse ne fushe ata lojtare qe nuk luajten me Kuvajtin pra for

No Pic available
  • 2016-05-31

FOTOT/ 700 Petale, një monument për Kuvajtin në Tiranë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka paraqitur një tjetër monument në Tiranë. Një pjesë e hapësirës së lulishtes në zonën ndërmjet xhamisë së Ethem Beut dhe Pallatit të Kulturës në Tiranë, është zëvendësuar me pllaka dhe beton në formë stolash, ku njerëzit mu

Foto: 700 Petale dhe një sheik në Tiranë
  • 2016-05-30

Foto: 700 Petale dhe një sheik në Tiranë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka paraqitur një tjetër monument në Tiranë, për të cilin ishte folur pak apo aspak më parë. Një pjesë e hapësirës së lulishtes në zonën ndërmjet xhamisë së Ethem Beut dhe Pallatit të Kulturës në Tiranë, është zëvendësuar